Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

    Ekstrakt 7,7% wagowo. Alkohol 3,1% objętościowo (2,5% wag.).

    Piana - na starcie spora, tworzył się czop ale zredukował się do warstewki i lejsingu, który potem prawie zniknął.
    Barwa - blada, mętna słomka.
    Gaz - dość duży.
    Aromat - leciutka wędzoność serowo-wędliniarska. Mini nutka kwaskowa.
    Smak - lekka wędzoność, mała ale wyraźna goryczka. Piwo raczej wytrawne.
    Grafika - wszystko ładnie zrobione, nawet butelka dedykowana.

    Lekkie piwo nawiązujące do historii polskiego piwowarstwa.
    Attached Files
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Kto będzie poprawiał nazwy wątku, panie JAVOX?
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      #3
      A Piasta warzą we Wrocławiu To piwo z Miłosławia
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Jak będę adminem to ja Panie Dyczkin.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          A Piasta warzą we Wrocławiu To piwo z Miłosławia
          To powiedz kiedy będzie z Grodziska.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak będę adminem to ja Panie Dyczkin.
          Nudzisz się?
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10737

            #6
            Na początku kwietnia w browarze wyglądało tak
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Shedao
              Senior
              • 09-2007
              • 900

              #7
              Zwlekacie, to się nie dziwcie, że ktoś w końcu założył temat.

              Czyli co, piwo będzie można normalnie oceniać dopiero, gdy będzie pewne na 100%, że jest warzone w Grodzisku? Bo nie rozumiem, na co teraz czekamy. Na Ratebeer już 33 oceny tego piwa, tymczasem browar.biz wielkie myślenie czy Grodzisk, czy Miłosław, no bo na WFDP przedstawiciele browaru się zaklinali że Grodzisk, ale z drugiej strony ten Grodzisk chyba wciąż nie gotowy, więc pewnie Miłosław, i jak to teraz dodać do bazy? No poczekajmy jeszcze z tydzień, może problem się sam rozwiąże? A potem ktoś przyjdzie i powie że browar.biz drepcze w miejscu i traci swoją przydatność, to będą znowu oburzone głosy że nieprawda, won hispterze-blogerze, to z tobą jest coś nie tak.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                #8
                Odnoszę wrażenia że oceniaja tam osoby wychowane na filmach Tomka K
                a wiedzę o tym piwie czerpali z neta lub opowiadań taty.
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  #9
                  No i co z tego? Ciężko jest oczekiwać, żeby osoby poniżej pewnego wieku znały smak starego piwa grodziskiego, bo były zwyczajnie za młode, żeby go wówczas spróbować. To nie odbiera im (nam, bo ja pierwszy raz miałem kontakt z grodziskim na WFDP, przy okazji premiery Pinty) prawa do jego oceny.

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                    Odnoszę wrażenia że oceniaja tam osoby wychowane na filmach Tomka K
                    a wiedzę o tym piwie czerpali z neta lub opowiadań taty.
                    To jest jedna kwestia, druga jest taka, że prawdą jest to, że w obecnej formule b.biz nie nadąża za tym wszystkim i Władze portalu będą prędzej (oby) czy później musiały się z tym zmierzyć.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      Macie ADHD, że wszystko musi być od ręki?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Shedao
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 900

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Macie ADHD, że wszystko musi być od ręki?
                        Nie, może być i za pół roku, jeśli Ci się nie chce podjąć decyzji, ale myślałem, że jako szefowi serwisu, zależałoby Ci żeby browar.biz nie był skansenem dla kółka wzajemnej adora...hejterstwa , tylko serwisem, będącym na bieżąco z rynkiem piwnym.

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Macie ADHD, że wszystko musi być od ręki?
                          Ja jakieś 2 lata temu przestałem mieć.
                          Nie chodzi mi ARTcie o to piwo bo ja nawet ich nie oceniam na b.biz, chodzi o sam model funkcjonowania b.biz w realiach vlogów, blogów i innych FB.
                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • ramidus
                            Member
                            • 05-2014
                            • 93

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                            a wiedzę o tym piwie czerpali z neta lub opowiadań taty.
                            wiekszosc osob warzacych to piwo tez. Apage!

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie, może być i za pół roku, jeśli Ci się nie chce podjąć decyzji, ale myślałem, że jako szefowi serwisu, zależałoby Ci żeby browar.biz nie był skansenem dla kółka wzajemnej adora...hejterstwa , tylko serwisem, będącym na bieżąco z rynkiem piwnym.
                              jakoś mało komu chciało się przez lata podjąć decyzji o tym:

                              a tym, którym się chciało, zawdzięczamy działanie bieżące browar.bizu, bo bez tego wsparcia już dawno bym to wszystko rzucił i zajął się normalnym życiem, ale widzę że są osoby którym na tym miejscu zależy, więc i mi nadal zależy. Dlatego jest to hobbystyczny portal i póki co wszystko co w nim robimy, robimy społecznie (no, może poza newsami), w tzw. wolnym czasie. Mogłem na maksa skomercjalizować serwis, poświęcając jego niezależność, mieć oddział osób trzymających rękę na pulsie, dręczyć Was reklamami, liczyć kasę, etc. etc., ale nie byłoby to już miejsce dla mnie i pewnie też nie dla Was. Tyle ode mnie.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎