Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    )
    robox napisał(a)
    Ja ostatnio wróciłem do innej bardzo ciekawej kapeli, FUGAZI. Szczególnie do płyt "13 Songs", "Steady Diet Of Nothing" i "Repeater + 3 Songs". To jest muza do piwa !
    Jak ja dawno już nie słuchałem kolesiów z Dischord'u. "Steady Diet Of Nothing" przypomina mi dobre dawne czasy (pierwsza miłość itp.). Zaraz nadrobię tą zaległość!
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      Przed chwilą odnalazłem w swoim kompie kawałek Apatii -"Młodzi Faszyści". Dla mnie REWELACJA!. Dobry H/C ze słusznym przesłaniem to jest to, co lubię w tej muzie!
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        Ostatnio odgrzebałem płyte "Kury" P.o.l.o.v.i.r.u.s. Już zapomniany zespół ,któy wypłynął kilka lat temu na fali popularnosci trójmiejskiego jass`u.
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          Makaron napisał(a)
          Ostatnio odgrzebałem płyte "Kury" P.o.l.o.v.i.r.u.s. Już zapomniany zespół ,któy wypłynął kilka lat temu na fali popularnosci trójmiejskiego jass`u.
          To na tej płycie jest ich hit "Brazylijski serial już nie cieszy tak jak kiedyś..." (nie wiem, jaki jest oryginalny tytuł)?

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            Pozycja może nie jest nowa, ale warta uwagi. Mowa o "the Sea and Cake". Ich ostatni krążek "One Bedroom" z 2002r. jest wg. mnie pozycją obowiązkową z gatunku 'Postrock'. Ciepły głos przeplatany z akustycznymi gitarami tworzą przyjemny klimacik. Nie ma nic lepszego na letnie wieczory.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              A ja przedwczoraj słuchałem sobie płytki "Anarchy" CHUMBAWAMBY. Stara rzecz ale fajna rzecz.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                To chyba najlepsza płyta Chumby. Ja uwielbiam prawie wszystkie płyty Chumby, a przy SHHH czy English Rebel Songs to po prostu sikam w majtki. Pamiętam ich koncert w Stodole - to było jedno z wydarzeń mojego życia. Do tego ich teksty - one otworzyły mi oczy na wiele spraw, od nich zacząłem też poszukiwać informacji poza oficjalnymi mediami. To jedna z najważniejszych "rzeczy" w moim życiu, kapela która ukształtowała mojego poglądy na sprawy tego świata, na systemy społeczno gospodarcze. No po prostu mógłbym pisać godzinami.
                I am a time bomb, a ticking ticking timebomb - gdy tylko to słyszę to przechodzi po mnie dreszcz REWOLUCJI, która zmiecie zło tego świata.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  zythum napisał(a)
                  ... Pamiętam ich koncert w Stodole - to było jedno z wydarzeń mojego życia. ...
                  Ja byłem raz na ich koncercie, w plenerze, jakieś 2 lub 3 lata temu na juwenaliach w Warszawie i choć studentem już nie byłem bawiłem się przednio

                  zythum napisał(a)
                  ... I am a time bomb, a ticking ticking timebomb - gdy tylko to słyszę to przechodzi po mnie dreszcz REWOLUCJI, która zmiecie zło tego świata.
                  Przyznam, że zawsze ceniłem Chumbę bardziej za całokształt, niż za same teksty ...ale nie chciałbym, aby podczas kawałka "Enough" pojawił się w pobliżu jakiś faszysta...
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    Co do Chumby, to najbardziej zaciekawiła mnie płytka "English Rebel Songs 1381- 1914", szkoda, że taka krótka. Na dniach ma trafić w moje ręcę najnowsza płytka.

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      robox napisał(a)
                      To na tej płycie jest ich hit "Brazylijski serial już nie cieszy tak jak kiedyś..." (nie wiem, jaki jest oryginalny tytuł)?

                      Tak jest to utwór "Jesienna deprecha" kawałek a`la diskopolowy z wstawką jazzową na klarnecie
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        robox napisał(a)
                        Co do Chumby, to najbardziej zaciekawiła mnie płytka "English Rebel Songs 1381- 1914", szkoda, że taka krótka. Na dniach ma trafić w moje ręcę najnowsza płytka.
                        Chumba tą płytę wydała w conajmniej jeszcze jednej wersji 1381-1984, zresztą często śpiewają różne wersje tych pieśni. Dla mnie obie są znakomite.[/list]
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • Makaron
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 2107

                          Chciałbym "zareklamować" genialną płyte Lech Janerka "Fiu fiu" muzyka zachowana w sumie w klimacie lekkiego awangardowego rocka. Ale teksty są tak genialne,że mi opadła szczęka. Naprawde gorąco polecam.
                          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                          Comment

                          • ANDRO
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 640

                            Nooo...Lechu to wogóle od czasów Klausa jedzie równiutko.
                            Jak słucham sobie jeszcze nieraz "muła pancernego" albo "ogniowych strzelb" to "...jest jak w niebie..."
                            Andro z wyspy jednej takiej.
                            http://www.bahama.uznam.net.pl/

                            Comment

                            • ANDRO
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 640

                              "...pieniądze tracą sens..."
                              Andro z wyspy jednej takiej.
                              http://www.bahama.uznam.net.pl/

                              Comment

                              • robox
                                = kapslarz =
                                • 11-2002
                                • 8188

                                ANDRO napisał(a)
                                Jak słucham sobie jeszcze nieraz "muła pancernego" albo "ogniowych strzelb" to "...jest jak w niebie..."
                                Ostatnio też sobie odkurzyłem płytkę Klausa Mitffocha (przeszła do historii jako jedyna wypuszczona w mono) i muszę stwierdzić, że dalej słucha się jej bardzo przyjemnie. Nie ma słabych utworów, nie dziwne, że kilka lat temu została wybrana najlepszą polską płytą w plebiscycie bodajże "Magazynu Muzycznego".

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎