Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
    A to moje propozycje-nowości na nadchodzący bardzo długi weekend:


    - nowa płyta Tori Amos, która ma być w sklepach 30 kwietnia.

    No,to może być ciekawe.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      Nowa Tori jest już do zakupienia w sieci. Jak premia wpadnie, zakupię bankowo.
      Z nowości, to wyszło też świeże Type-0-Negative. Tu czaję się na winyla.


      ... a i jeszcze nowa Bjork. Tu też trza będzie jakąś gotówkę odłożyć.
      Last edited by slavoy; 29-04-2007, 06:51.
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        Nowy materiał Type O Negative? Czy może ten sam o którym pisałem ponad dwa miesięce temu w poście nr.2455?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          No ten sam. Jak na razie Typy nie mają chyba ambicji dogonienia Fanatic, czy Milano w prędkości wypluwania kolejnych materiałów Nowa dla mnie dlatego, że po chwilowej euforii można już zakupić 2LP we w miarę akceptowalnej cenie poniżej stówy.

          A co do Bjork, to można oryginalną płytę zakupić już od ~26zł. Jestem mile zaskoczony
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            Tak czy owak warto mieć tą płytę na półce.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • huanghua
              Senior
              • 10-2005
              • 1910

              Dziś w trakcie warzenia towarzyszyły mi dźwieki 3 płyt Sepultury: Arise, Chaos A.D. i Roots.
              Przy takiej muzyczce to i się jakoś i szybciej zaciera.
              W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                No to teraz ja sobie trochę popiszę
                Są takie zespoły, których płyty chce się mieć tylko w orginale
                No i wyszedł nowy Rush - "Snakes & arrows". Cieszę się nim od dwóch dni i nacieszyć się nie mogę...
                To ponad godzina bardzo spójnego, wyrównanego grania. Mimo wyraźnego gitarowego brzmienia, to płyta Neila Peart'a. Jak zwykle napisał wszystkie teksty (będące ponoć jego refleksją na ważkie tematy zebraną w czasie samotnych motocyklowych eskapad po Ameryce Północnej), a do tego Jego perkusja brzmi perfekcyjnie, jak nigdy dotąd. Poza perfekcją wykonawczą (u Rush to norma) uderza wspaniała produkcja i zmiksowanie płyty.
                No i Geddy Lee wreszcie przestał się fascynować syntezatorami (są tylko czasem jako tło) i zaczął koncentrować się na basie, co od zawsze nieźle mu wychodziło
                Płyta ma dynamiczne, ostre brzmienie, ale w odróżnieniu od "Vapor trails" aż kipi od harmonii, smaczków i melodii typowych dla Rush - brzmi jak najlepsze momenty "Counterparts" i "Test for echo". Chyba będzie trudno zagrać te utwory na żywo we trzech (choć dla Nich to raczej nie jest problemem) i tylko szkoda, że się o tym nie przekonam - letnia trasa koncertowa omija Polskę.
                A teraz garść konkretów:
                najlepszymi utworami są pierwszy - singlowy - "Far cry" i ... ostatni "We hold on" Jest też taki typowy standardzik rush'owy - "Good news first" i aż trzy instrumentale - "The main monkey busineess" i "Malignant narcissism" - na których chłopaki z Dream Theater mogą się nauczyć, jak skomponować zgrabny, elegancki i dynamiczny utwór instrumentalny, oraz "Hope" - akordowa miniaturka, której nie powstydziłby się sam Jimmy Page
                To jest mój typ na płytę roku 2007.
                Serdecznie polecam tę płytę wszystkim, a szczególnie tym, którym nazwa Rush przyspiesza nieco akcję serca

                P.S. Jeśli chcecie kupić tę płytę - kupcie ją w sieci marketów na S (tej co lubi sknery) - tylko 53 PLN-y - w ogólnopolskiej sieci na E będzie aż o 13 PLN-ów drożej
                Nie wiem ile wynosi cena w sieci na M (ten sam właściciel co tej sieci na S)

                Tak czy siak, ta płyta jest warta swojej ceny!!!
                Last edited by iron; 04-05-2007, 23:17.
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • efdisk
                  Member
                  • 07-2005
                  • 55

                  Strawiński i balety

                  Może nie jest to odpowiedni dział, ale nie utworzę przecież wątku "balety przy piwku"...
                  Chciałbym podzielić się dwoma odkryciami youtube'owymi znalezionymi przy współudziale pewnej kobiety (w życiu bym nie przypuszczał, że zainteresuję się baletem), a mianowicie 2 finały baletu Igora Strawińskiego "Święto wiosny" w choreografii:
                  1. Pina Bausch
                  2. Angelin Preljocaj
                  Vulgare amici nomen, sed rara est fides

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika efdisk Wyświetlenie odpowiedzi
                    nie utworzę przecież wątku "balety przy piwku"...[/URL]
                    Taki dział już jest, nazywa się "Spotkania forumowiczów"

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Właśnie kiwam kadłubkiem w takt Downa. Na wokalu niespotykanie melodyczny Anselmo z Pantery, soczyste gitary, szerokie riffy, momentami przeboje (Stone the Crow, Stained Glass Cross), mniam. Co by to było, gdyby swego czasu nie powstał Black Sabbath.

                      Comment

                      • celt_birofil
                        † 2017 Piwosz w Raju
                        • 09-2001
                        • 4469

                        A ja wreszcie mogę bez umiaru słuchać TOUCH and Go. Kiedyś użytkowałem "kopię roboczą" ale dość szybko nastąpiło tzw. zużycie materiałowe. A płytka bardzo przyjemna. Warto tez wspomniec, ze STRAIGHT TO... NUMBER ONE oraz TANGO IN HARLEM pojawiaja sie w reklamach piw EB i PALM
                        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          Może nie przy piwku bo kawałek przy którym można się poryczeć albo.....pozabijać polityków i neoliberałów. W krótkich słowach o Górnym Śląsku w kapitalizmie. Myślę, że ważny kawałek dla Adama czy Kiszota. Dawno nie słyszałem kawałka z takim ładunkiem. Hiphop to zdecydowanie nie moja piaskownica ale to jest naprawdę coś wielkiego - dla mnie.

                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            Ech wspomnień dawnych czasów czar
                            Stałem się posiadaczem płyty KLUB80.PL pełnej przebojów typu "Romantyczna Gra" zespołu Zoo czy "Dziecięce Zabawy" Electronic Division. W wszystko za 10 zł, przez wizytę w antykwariacie muzycznym.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              Dzisiaj przypadkiem przesłuchałem nową płytę zespołu Megadeth "UNITED ABOMINATIONS".
                              Całkowita zmiana składu (poza Davem oczywiście). Mimo, że taka muzyka nie porywa mnie tak, jak dawniej, to nowa płyta jest niezła. Powrót do najlepszych moim zdaniem czasów ('Rust in Peace', 'Countdown...' itp.), czyli szybkie i energiczne gitarowe riffy.
                              Last edited by JAckson; 25-05-2007, 19:45.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 2729

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ostatnio mi wpadł w ucho Dream Theater.Całkiem fajowo zawijają.
                                Oj zawija, zawija.
                                Jak świstak w sreberka
                                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎