Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepis na porterówkę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Andrewbrw
    replied
    Z pewnością Twój przepis jest lepszy nie wątpię, po prostu ja robiłem zwykle porterówkę "na szybkiego" i szczerze mówiąc wcale nie była za gorzka, a mocna...cóż właśnie taka miała być, chyba coś ok60%

    Leave a comment:


  • sinebrychoff
    replied
    Andrewbrew z calym szacunkiem dla twojego przepisu ale to co napisales to wyjdzie za mocne i za gorzkie.


    Oto przepis jaki ja stosuje od lat, wlasciwie stosowalem dopoki mialem dostep do polskiego porterka

    10 butelek 0.5 l portera (porter lech nie mial tu sobie rownych , najlepszy porter jaki kiedykolwiek istnial, moim skromnym zdaniem) obecnie Zywiec sie doskonale nadaje choc ja musze sinebrychoffa uzywac .
    Do tego 3 litry spiritusu , laska wanilli, moze byc torebka cukru waniliowego, pare gozdzikow, i teraz jak kto woli albo litrowy sloik miodu (ja to stosuje) albo jak niektorzy mozna uzyc cukier .
    Wrzucic wanilie i gozdziki + spiritus zagrzac ale nie zagotowac dodac miodzik i potem dolewac porterka . Nastepnie taki goracy wywar odstawic do ochlodzenia , zlac do butelek i czekac niech sie przegryzie i wyklaruje. Mozna pic juz po kilku dniach ale im starsza porterowka tym lepsza.

    Polecam degustacje poretra przy wyrobie porterowki bo co moze byc lepszego niz dobry

    Leave a comment:


  • Andrewbrw
    replied
    porterówki już nie pijam, ale z tego co pamiętam to robiłem ją tak: pół litra portera do garnka,pół litra spirytusu do garnka, podgrzewamy dodając cukru wanilowego, prawie do zagotowania ale bez przesady...chłodzimy i gotowe!!!zdecydowanie lepsze od zwykłej wódki!!!..ale zdecydowanie polcam porterka bez spirytu

    Leave a comment:


  • becik
    replied
    piecyk_gazowy napisał(a)
    dzieki masz u mnie browara.
    wolałbym porterówkę (jak już ją zrobisz - oczywiście)

    Leave a comment:


  • piecyk_gazowy
    replied
    dzieki masz u mnie browara.
    p.s nastepnym razem sproboje z ta wyszukiwarka

    Leave a comment:


  • becik
    replied
    naści waść



    następnym razem najpierw spróbuj przez wyszukiwarkę

    Leave a comment:


  • piecyk_gazowy
    started a topic Przepis na porterówkę

    Przepis na porterówkę

    Nie wiem czy bylo czy nie .Pilem je raz na chrzcinach niestety gospodarz niechcial zdradzic mi receptury przynajmniej napoczaku ale pozniej to niewiele pamietam co sie dzialo dla niewtajemniczonych porterowka to nic innego jak piwo porter ze spirytusem i dodatkami
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎