Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ekstremalne ostrości

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • alnus
    replied
    Bardzo cieszę się, że są jeszcze oprócz mnie ludzie którzy lubią wyrazisty smak. Szkoda tylko, że w realu trudno takich spotkać, nie mówiąc już o dobrze przyprawionym jedzeniu. Niestety dla większości społeczeństwa ostro i pikantnie znaczy słono i octowo, bo od paru drobin zwykłego pieprzu się duszą. Ze mnie też w sumie żaden extremista, bo sama jadowitość jakoś mi nie wystarcza i muszę mieć jeszcze inne smaki. Ale lubię zagryzać to co jem świeżymi papryczkami z krzaczka w doniczce. Ostatnio kolega przyniósł piwo z papryczką w środku. Niestety na pierwszy plan wysuwał się smak badylo-drewniany i jako tako mi to nie smakowało. Wolę osobno dobre piwko i papryczkę razem z czymś do jedzenia. Swoją drogą nigdy nie przypuszczałem, że można tak teoretycznie podbudować odczucia smakowe !

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Dzięki Becik za fajną stronę, nie raz szukałem po sklepach czegoś piekielnego i dość ciężko dostać. Lubię na ostro np lekko słodkie naleśniki z moim diabelskim majonezem do tego po chwili musi być piwko lub straż pożarna

    Leave a comment:


  • pieczarek
    replied
    Lubię ostre rzeczy, choć nie mam takich teoretycznych podstaw jak Becik.

    Podzielę się pewną ciekawostką. W USA istnieje prężny ruch hodowców ostrej papryki. Chwalą się swoimi osiągnięciami w uzyskanej jadowitości papryki. I najwyższą satysfakcją jaka może ich spotkać są łzy w oczach kolegi po fachu, któremu nieznana dotychczas odmiana wyparzyła gębę i wnętrzności.

    Temat będę śledził z najwyższym zainteresowaniem.

    Leave a comment:


  • becik
    started a topic Ekstremalne ostrości

    Ekstremalne ostrości

    Może i oprócz mnie są osoby na forum lubiące ostrości w każdym wydaniu.
    Nie ukrywam, ze już dawno przestały mi wystarczać ogólnodostępne przyprawy. Obecnie jestem na etapie spożywania (a przede wszystkim wyszukiwania - bo dostać ciężko) wszystkiego z zielonych papryczek habenero.
    Dla zobrazowania jej ostrości: np pepperoni ma 100 ~ 500 jednostek Scoville'a (stopień poziomu ostrości), papryczka Jalapeno posiada 2.500 ~ 8.000 jednostek, Tabasco ma 30.000 ~ 50.000 jednostek ostrości, a obecnie pochłaniane przeze mnie sosy z zielonych Habanero mają 100.000 ~ 325.000 jednostek.
    Jedna z najostrzejszych ostrych przypraw jest Banditos, ciężko dostępny ale do kupienia m.in na doskonalej stronie, którą polecam wszystkim spragnionym dobrej ostrości.



    Niedługo będę mógł skosztować sos Blair's Jersey Death Sauce (skala 650.000) na który sie już zdecydowałem, a o którym na stronie jest napisane: Sos ten jest 300 razy bardziej ostry od sosu Tabasco, dlatego potrawy powinny być nim zaledwie skraplane. Jedna kropla wystarczy by nadać im nie tylko wyjątkowej ostrości, ale także wyjątkowego smaku

    Można tam także znaleźć doskonale przepisy na palące potrawy.

    Czy ma ktoś jeszcze wypalone wnętrzości?
    Jakieś inne doświadczenia z sosami czy innymi ostrymi przyprawami? Może ktoś już próbował czerwonej habanero?
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎