Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ekstremalne ostrości

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • yavo
    replied
    Tymczasem z zasadzonych 11 lutego nasion Explosive Ember, Little Elf i Habanero White coś pierwszego dzisiaj nieśmiało zawitało na świecie.

    A tak wyglądała zeszłoroczna hodowla.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • supersklep
    replied
    Ciekawe dlaczego trzeba papryczki parzyć w wodzie lub opiekać ? Pewnie chodzi o dłuższą przydatność pasty do spożycia albo smak . Czy można zrobić harrise z surowych i nie potraktowanych temperaturą ?

    Leave a comment:


  • leona
    replied
    Wysoka temperatura. Piec w całości do momentu kiedy zaczyna brązowieć któryś fragment skórki. Wydaje mi się, że to były 3-4 minuty. Potem oczyścić z nasion.

    Leave a comment:


  • supersklep
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak jak pisałem - opieczone papryczki oraz kmin, kolendra (nasiona), czosnek, sól i oliwa. Za każdym razem robiłem różne proporcje i okazało się, że wolę mocniej czosnkowaną i kminowaną.

    To opiekanie papryczek wziąłem od jakiegoś brytolskiego celebryty patelni i nie był to J. Oliver
    Jak dokładnie wygląda to opiekanie? bez oleju?

    Leave a comment:


  • leona
    replied
    Tak jak pisałem - opieczone papryczki oraz kmin, kolendra (nasiona), czosnek, sól i oliwa. Za każdym razem robiłem różne proporcje i okazało się, że wolę mocniej czosnkowaną i kminowaną.

    To opiekanie papryczek wziąłem od jakiegoś brytolskiego celebryty patelni i nie był to J. Oliver

    Leave a comment:


  • supersklep
    replied
    Napiszcie swoje przepisy na harisse , Mnie wydaje się że zwykły kminek lepiej zastąpić kminem rzymskim. Reszta bez zmian tzn czosnek, sól, kolendra, oliwa , chili. Bywa czasem w przepisach ocet winny i nasiona kopru włoskiego

    Leave a comment:


  • supersklep
    replied
    Po prostu kupiłem w warzywniaku za rogiem. Nie doceniamy przedsiębiorczości naszych sklepikarzy

    Leave a comment:


  • leona
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
    Jest przepis ze świeżych chili też ,tylko przydatność jest krótsza. Z suszonych można w słoiczki nałożyć i 3 miesiące wytrzyma.Trzeba zalać od góry warstwą oliwy
    Ja świeże podpiekałem krótko pod ostrym grillem. Harisa stała też długo, napewno ponad 3 miesiące

    Leave a comment:


  • supersklep
    replied
    Jest przepis ze świeżych chili też ,tylko przydatność jest krótsza. Z suszonych można w słoiczki nałożyć i 3 miesiące wytrzyma.Trzeba zalać od góry warstwą oliwy

    Leave a comment:


  • perlapodlasia
    replied
    myślę, że nie ma nic lepszego niż po prostu świeże chili choć zdarzyło mi się kilka razy, że po krojeniu takiego cuda założyłam szkła kontaktowe myślałam, że zejdę.

    Leave a comment:


  • supersklep
    replied
    Chyba Tabasco są słabsze w skali Scoville'a , bo musi ta pasta być zjadliwa raczej z przyjemnością . Na ostrych sosach powyżej 1000 000 jednostek są napisy "Produkt kolekcjonerski , nie do spożycia"
    Last edited by supersklep; 16-03-2017, 12:57.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
    Może wiecie w jakich sklepach można dostać suszone papryczki ostre? Potrzebne mi do harrisy
    miewamy Habanero i Tabasco.


    Leave a comment:


  • Gringo
    replied
    Próbuj w Kuchnie Świata, które przeważnie znajdują się w galeriach handlowych.
    Ale.... ostatnio świeżuteńkie papryczki Habanero można było kupić w Auchan po 11,99 PLN za bodajże 200 g.
    Last edited by Gringo; 16-03-2017, 05:43.

    Leave a comment:


  • supersklep
    replied
    Może wiecie w jakich sklepach można dostać suszone papryczki ostre? Potrzebne mi do harrisy

    Leave a comment:


  • mmax88
    replied
    O suszu wiem, chodziło mi o sos. Miałem kiedyś bodaj naga jolokhia ok 1 mln SHU i tak, miażdżyło system.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎