Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Co do drugiego z browarów, na przykład:



    czy też:



    Co do browaru w Dyneburgu: "SIA Latgales Alus D" Ltd, Dzirnavu 22, Daugavpils, Latvija LV-5401
    Strona internetowa browaru jak byk: http://www.latgalus.com/, zaczerpnięta właśnie z bloga labsalus i działająca, wraz z aktualnym asortymentem.
    Na samym blogu Labsalus, zob

    Nie trzeba chyba translatora, żeby zorientować się, co znaczy słowo "reinakrnejies".
    Poza tym, chętnie służę prywatnie objaśnieniami, w którym miejscu Dyneburga znajduje się browar, choć na stronie internetowej jest też mapka z lokalizacją.
    Przekonałem?

    Ja będę miał chwilę, to poszukam jeszcze niezbitych dowodów na działanie innych browarów. A przy okazji na mapie Litwy brak nadal browaru restauracyjnego Belmontas w Wilnie. Już gdzieś była dyskusja, zresztą byłem, stwierdziłem, browar działa, warzy własne piwo.
    Last edited by Prusak; 17-03-2014, 12:18.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      O. K., sprawa Dyneburga jest, moim zdaniem, wyjaśniona, natomiast co do Lielvarde posypuję głowę popiołem: poczytałem, pogrzebałem i owszem: w tej miejscowości jest projektowany browar, na razie jednak piwo Lennewarden warzone jest na zlecenie na Litwie.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        No i jeszcze sprawa prywatnego, chałupniczego browaru Lankalnu. Ze strony wynika, że działa i oferuje trzy rodzaje piwa: jasne Indula, ciemne Joda i specjalne Perkona. O ile dobrze zrozumiałem, degustacje po wcześniejszym dogadaniu się z właścicielem.
        Strona:


        Namiary: wieś Dzelda ("Lankalini), parafia Nikraces, okręg Skrundas, podany także numer telefonu.
        Last edited by Prusak; 17-03-2014, 22:01.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          W Mołodecznie Schulz Brewery w styczniu 2014 uruchamia przy ul. Malysheva 19 mikrobrowar 1 hl.
          Poza wspomnianym, w 2014 roku ma się uruchomić browar «Друзья» w Mińsku przy Kulmana 40. Właścicielem jest Andrey Zakharov, który posiada w Mińsku, m.in. takie znane multitapy jak Gambrinus i Bierkeller oraz pub Gwozd. Jest też importerem znanych marek piw zagranicznych «Пивной ряд». Ma być tam do 1000 miejsc siedzących, a instalacja będzie pochodzić z Czech. Będzie to 10 browar w Mińsku.
          Last edited by e-prezes; 09-04-2014, 13:51.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Instalacja Pacovské strojírny.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) Triple Ltd. ul. Karbysheva 44. O nim nic nie wiem.
              Wygląda na to, że to firma zajmująca się importem piw łotewskich do Białorusi i nie tylko. Właścicielem jest łotewski oligarcha przychylny Łukaszence, którego szereg firm jest zaangażowanych w działalność zarówno komercyjną różnych branż jak i kulturalno-sportową. Ma udziały m.in. w Rakowskim Browarze.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                W Mołodecznie Schulz Brewery w styczniu 2014 uruchamia przy ul. Malysheva 19 mikrobrowar 1 hl.
                To browarek uczelniany Kolegium Politechnicznego. Raczej niedostępny dla zwiedzających...

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Mapa polskich knajp będzie wkrótce wyłączona, w jej miejsce proponuję 5 map browarniano-sklepowo-knajpianych:

                  1. Piwo PL - dolnośląskie / lubuskie / zachodniopomorskie / wielkopolskie
                  2. Piwo PL - opolskie / śląskie / łódzkie
                  3. Piwo PL - małopolskie / podkarpackie / świętokrzyskie / lubelskie
                  4. Piwo PL - pomorskie / kujawsko-pomorskie / warmińsko-mazurskie
                  5. Piwo PL - podlaskie / mazowieckie

                  Ta ostatnia mapa jest ledwie zaczęta, brakuje mazowieckiego, bo to najtrudniejsze
                  Przez najbliższe dni będę ją uzupełniać.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Ciekawe: przy obecnej okrągłej liczbie stu browarów w Polsce 51:49 Kongresówka z Galicją wygrywa z Prusami i Ziemiami Wyzyskanymi. A gdyby granice zaborów potraktować rygorystycznie i uwzględnić wielkopolski Kalisz i śląskie Cieszyn, Bielsko i Ustroń po drugiej stronie tej rachuby, to byłoby 55: 45. Czyli ciągle ciut więcej browarów jest w części mniejszej obszarowo i teoretycznie słabiej rozwiniętej.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Dodając: a po uruchomieniu Podgórza: 52: 49.

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Mapa Ukraińska na pewno niekompletna - Mukaczewo już nie warzy, Wyszkowo niepewne...
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          W końcu jest! Po 3 latach od rozpoczęcia prac nad nią...
                          Z okazji Mistrzostw Świata piwna mapa Brazylii.
                          Dodatkowy bonus - stadiony i mecze na nich
                          Last edited by Pendragon; 11-06-2014, 09:43.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mapa Ukraińska na pewno niekompletna - Mukaczewo już nie warzy, Wyszkowo niepewne...
                            Ale mówimy o browarze restauracyjnym Star czy jakoś tak? Jeśli tak, to w maju jeszcze kupowałem tam piwo...

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              Oookej, mój błąd. A o Wyszkowie coś wiesz?
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                Niestety, na tyle wycieczek urlopu nie starczyło ale mogę napisać do mojego gospodarza z Uzhorodu z pytaniem o to, jeśli chcecie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎