Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Opakowanie Okocimia OK Beer zmienilo sie jak miales 4 latka... Postudiuj etykiety. To ktore jest teraz przywrocono (chyba na zamowienie Stawskiego -importera z USA) kilka lat temu.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      No fakt, zapomniałem o tym okresie kiedy wszytkie okocimskie etykiety miały prostokątny kształt. W takim razie wychodzi że Żywiec faktycznie najdłużej trzyma fason

      Comment

      • Żywiec
        Senior
        • 12-2001
        • 1571

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambrinus Wyświetlenie odpowiedzi
        Uwaga do Forumowiczow w wieku ponizej 30 lat: Opakowanie Zywca bylo "inspiracja" dla wielu polskich piw, w tym Tyskiego. Jest to jedyne polskie piwo, ktorego opakowanie (mimo modyfikacji) nie zmienilo sie w ogolnej koncepcji od ponad 30 lat. W mojej opiniii jego szata graficzna jest bez zarzutu.
        Tańcząca para, (wielokrotnie modyfikowana lecz nadal jest to ta sama idea) funkcjonuje na etykiecie piwa żywieckiego od 1956 roku czyli od 52 lat. Została wymyślona na 100 lecie browaru, w związku z wyprodukowaniem pierwszego polskiego powojennego piwa eksportowego. Można różne rzeczy mniej lub bradziej przyjemne powiedzieć o Żywcu, ale to własnie on przetarł szlak na zachód dla innych polskich piw (Okocim, Wrocławski Dark Beer, Leżajsk, ...) i w latach 60-90 XX wieku stal się ikoną polskiego piwowarstwa i był postrzegany jako towar ekskluzywny.

        Comment

        • marslaw1
          Junior
          • 09-2008
          • 4

          Ja! Oprócz Carlsberga najlepsze "polskie" piwo. Zywiec nie trzyma normy ponieważ jest podobno robiony w Warce i Leżajsku.... Jeżeli to prawda to skąd ta " krystaliczna czysta woda" na etykiecie.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Żywiec Full Light (jasne pełne) jest warzony tylko w Żywcu
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasna, klarowna słomka [4]
              Piana: Raczej nic wielkiego, opada dość szybko i nie pozostaje po niej nic już po 6 min. Tylko na początku wmiarę przyzwoita. [3]
              Zapach: Czuć trochę słodu, trochę chmielu, nic nadzwyczajnego, ale nie jest źle. [3.5]
              Smak: Trochę za wodniste, goryczka lekko za słaba, słód w miarę przyjemny. Piwo raczej cienkie, bardziej obiadowe. Wypić i zapomnieć (chociaż ja właściwie takich nie pijam) [2.5]
              Wysycenie: Nagazowanie jest zupełnie niezłe, choć dość wymuszone. [4]
              Opakowanie: Nie podano: ekstraktu, dokładnego producenta ani składu. Dałbym jeszcze niżej, gdyby nie śmieszna "szklanka kontrolna" na etykiecie. [4]
              Uwagi: Koncerniaków unikam jak ognia, ale to dostałem i postanowiłem ocenić.

              Moja ocena: [3.125]

              Comment

              • zajraf
                Junior
                • 06-2008
                • 9

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny, słomokowy. [2.5]
                Piana: Po nalaniu do kufla pojawiła się na chwilę by szybko zniknąć. Praktycznie jej nie było. [1.5]
                Zapach: Na samym początku było czuć słaby słodkawo - chmielowy zapach, który szybko się ulotnił. Potem trudno było cokolwiek wyczuć. [2]
                Smak: Lekko goryczkowy, ale raczej wodnisty, bez żadnego wyrazu i charakteru. Ogólnie woda zmieszana z chmielem. [2]
                Wysycenie: Jak dla mnie dobre. [4]
                Opakowanie: Opakowanie, a piłem piwo z butelki, estetyczne, ale bez charakteru. Nie rzuca sie w oczy na półce sklepowej. [3]
                Uwagi: Po dłuższej przerwie sięgnąłem po koncerniaka, i chyba długo ponownie nie sięgnę. Wcześniej, jakiś może miesiąc temu piłem Tyskie i miałem podobne odczucia smakowe.

                Moja ocena: [2.125]

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  Lany Zywiec na Greenpoincie

                  Wpadlem dzis z rodzinka do "Karczmy" na pierogi i odkrylem ze lanego Okocimia zastapil Zywiec. Nie byl tak dobry jak Krusovice, ale wypilem go bez cienia przykrosci. Piana, kolor i nagazowanie w sam raz, swiezutki i naprawde niezly. Pierwszy raz od 16 lat widzialem w USA inne polskie piwo niz Okocim w wersji lanej.
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • mapajak
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 1187

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ładny, złoty [5]
                    Piana: początkowo obfita, szybko opada, pozostaje jednak do końca picia cienka warstewką, zostawia ślady na szkle [3.5]
                    Zapach: słaby, ale przyjemny, rześki, chmielowy [3.5]
                    Smak: pełny,przyjemnie słodowy, czysty, zakończony niezłą goryczką [3.5]
                    Wysycenie: pracuje do końca, nieco za szybko się ulatnia [4]
                    Opakowanie: zwrotna butelka, ładna, klasyczna etykieta z kompletem informacji [5]
                    Uwagi: Browar Żywiec ma szczęście, do oceny trafił mi się zdecydowanie najlepszy od lat egzemplarz. Dawno nie piłem tak dobrego Żywca. Oby ten poziom utrzymał się na zawsze.

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    • granat862
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 945

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasna slomka zdecydowanie za jasne jak ten ekstrakt. [2.5]
                      Piana: Drobnopęchezykowa, z pojedyńczymi większymi bablami,wysoka, szybko opada do okolo dwu milimetrowej warstewki ktora po czasie tez zanika. [3.5]
                      Zapach: Slodowo kukurydziany, z niklym chmielowym akcentem [3]
                      Smak: dominuje slodowość, wyraźnie wyczuwalny kukurydziany posmak, przy połykaniu ujawnia się mała goryczka. [3]
                      Wysycenie: Duże, ale nie tak żeby napelnialo brzuch, utrzymuje sie caly czas na jednolitym poziomie. [5]
                      Opakowanie: Estetyka bez zarzutu, dedykowany kapsel, ekstrakt podany, no i ta szklanak sugerująca najlepszą temperature do spożycia. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.2]
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomkowy, a właściwie żółtawy. Klarowny. [4]
                        Piana: Rośnie bardzo wysoko, ale szybko opada i pozostawia tylko ślady [3.5]
                        Zapach: Słaby, bardziej chmielowy, typowy dla tego typu piw. [3]
                        Smak: Wodniste i wyprane ze smaku. Nie ma tu żadnej chmielowej świeżości. Jest to piwo takie do popicia czegoś, ale nie daje przyjemności z konsumpcji i możliwości delektowania się. Posmak również jest bardzo nikły, To ma być niby 12,5, a smakuje jak niektóre 11 albo i 10,5. [3]
                        Wysycenie: Silne, momentami przesadne. [4]
                        Opakowanie: Niby pucha, ale ma przetłoczenia i podany ekstrakt! Nie wiem, czy prawdziwy, ale jest [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.2]

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                          Smak: Wodniste i wyprane ze smaku.
                          Spróbowałem kilka dni temu beczkowego Żywca i mam podobne uczucia. Dodałbym jeszcze, że było mdłe. Wyjątkowo bezsmakowe. Pewnie słabsza warka, ale kto ich tam wie?
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            Chyba słabszy kupaż
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Wili
                              Junior
                              • 05-2009
                              • 1

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złoty [5]
                              Piana: prawie doskonała, trochę za wysoka [4.5]
                              Zapach: wspaniały , typowy dla żywca [5]
                              Smak: najlepsza goryczka na świecie [5]
                              Wysycenie: takie jak powinno być w piwie [5]
                              Opakowanie: nie złe ale mogło by być bez nalepki oraz z korkiem tak jak było to paredziesiąt lat wstecz [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.9]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------
                              Last edited by ART; 02-05-2009, 20:35.

                              Comment

                              • sibarh
                                PremiumUżytkownik
                                • 01-2005
                                • 10384

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wili Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moja ocena: [4.9]
                                No tu chyba przegiołeś pałę.....
                                Last edited by ART; 02-05-2009, 20:40.
                                2800 nowe piwa opisałem na forum
                                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎