Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Latarnik
    replied
    ART ! Jestem pod wrazeniem
    Dziennik wyglada wspaniale, wreszcie widze jak namieszalem swoim spozyciem BOSSa w statystykach

    Twoje

    Leave a comment:


  • jerzy
    replied
    Na razie dane wprowadzone w poprzedniej wersji DP nie są widziane w aktualnej - stąd wszystkim wyzerowało te statystyki.

    Leave a comment:


  • Falsmile
    replied
    przejrzalem posta, i chyba nikt nie takiego problemu z DP jak ja, mianowicie od wprowadzenie prowizorycznych statystyk wyzerowało mi kilka danych : rozpoczęcie, dni, piwa dziennie, litry dziennie i wydatki dziennie

    co czynic

    Leave a comment:


  • Bombadil13
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika juzes
    U mnie w dzieniku brakuje 135 piw
    Bo statystyki DP to taka inteligentna bestia, że określają również ile powinienieś wypić i skoro nie uwzględniły 135 piw, to znaczy, że wypiłeś o 135 piw za dużo
    Oj musisz zastanowić się nad swoim życiem

    Leave a comment:


  • juzes
    replied
    Tak tylko informując
    U mnie w dzieniku brakuje 135 piw
    i nie są to tylko zagraniczne i domowe.

    Znaczy się w dzininiku są tylko, w części statystyk są nie ujęte.

    Leave a comment:


  • remfire
    replied
    Dobrze myślałem że już ktoś miał podobne pomysły
    W zasadzie chodzi nam o to samo , z tym że ja bardziej myślałem o DP. Korzyści z takiego oznaczania byłby jednak różne, więc temat pozostaje nadal aktualny.
    Skoro jednak Art złożył już jakieś deklaracje w tej sprawie , to pozostaje nam cierpliwie czekać

    Leave a comment:


  • Sokół83
    replied
    Twoje pytania dot. Browaru i komentarze dot. spraw poruszanych w tym dziale, propozycje usprawnień, zmian, etc.

    Leave a comment:


  • remfire
    replied
    W DP rozrastaja sie nam listy piw przypisanych do poszczególnych browarów. W niektórych listy są już dość długie , bo z różnych względów piwa zmieniają nazwy , parametry, pojawiają się i znikają.
    Pomyślałem więc ( zapewne nie ja pierwszy ) aby w jakiś sposób spowodować aby poszczególne listy się aktualizowały. Mam na myśli określenie czasu w jakim to piwo jest dostępne na rynku. Można przy nazwie piwa dodać daty : wpisania do bazy browarbizowej , oraz ostatniego zaznaczenia piwa jako wypitego przez jakiegokolwiek forumowicza ( np 2004.05.19 - 2006.06.15). W ten sposób byłby widoczny okres w jakim dane piwo funkcjonuje na rynku.
    Można dawać tylko datę ostatniego zaznaczenia piwa jako wypitego przez jakiegokolwiek forumowicza , co też by dało obraz kiedy ostatnio piwo było dostępne ( np. 2006.06.15)
    Można tez ograniczyć sie jeszcze bardziej np tylko do roku , albo do wytłuszczenia
    ( zaznaczenia innym kolorem) piwa wypitego w roku bieżącym.
    Dodatkową korzyścią takiego oznaczania piw byłoby ułatwienie sporządzania bazy piw do "Plebiscytu na piwo roku" - piwa wypite w danym roku można łatwo odszukać.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie jest to możliwe do wprowadzenia " od ręki" m.in. za sprawą braku czasu , ale może warto podyskutować na ten temat.
    Last edited by remfire; 16-06-2006, 11:02.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    u mnie tak jest m.in. ze Starym Krakowem, którego przeliczyłem i porównałem.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    niezamaco

    Leave a comment:


  • robox
    replied
    To mnie ART uspokoiłeś

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    jeśli edytując wprowadzone piwo do DP wszystkie dane się zgadzają - to nie ma się czym martwić.

    Leave a comment:


  • robox
    replied
    Po wklepaniu kilku piw z EDI- ego, browar ten nie pojawił się w statystyce browarów DP. Oczywiście wiem, że to jest wersja przejściowa Dziennika

    Leave a comment:


  • remfire
    replied
    Co prawda statystyki sa tylko zaadoptowane specjalnie "dla niecieprpliwych" i zawieraja błędy , ale są też i miłe niespodzianki. Dzięki innemu spsobowi wpisywania piw ( z bazy ) zmieniła się całkowicie opcja statystyk " Plato/ekstrakt" . Teraz dokładnie widać ile piw mam wypitych z poszczególną zawartościa ekstraktu !!! Jestem tym bardzo miło zaskoczony. Może kiedyś jak juz bedzie więcej czasu i statystyki przestaną być " przejsciowe" uda się zrobić coś podobnego dotyczącego zawartości alkoholu ? Ekstrakt nie zawsze jest podany , a alkohol zawsze.... ale to oczywiście dopiero wtedy jak znajdzie sie odpowiednia ilośc czasu ( odpowiadam sobie sam , aby nie trudzić nikogo )

    Leave a comment:


  • kibi
    replied
    Dziennik piwny prowadzę dopiero od początku roku i dopiero od kiedy moge korzystać ze statystyk wiem po co to robię!
    Podobnie jak Abernacka, bez czepialstwa opiszę znaleziony błąd. W zestawieniu browarów na ostatnim, 31 miejscu znalazł się Okocim z ilością 0,3l piwa. Ponieważ pamiętałem, że wypiłem 0,5l Zagłoby postanowiłem zajrzeć do wpisu. Okazało sie, że sie nie pomyliłem, wpisane było 0,5 litra. Z wpisu wyszedłem przez "zapisz zmiany" zmiany, choć żadnych zmian nie czyniłem i po ponownym wejściu do statystyk okazało się, ze browar Okocim zupełnie z nich zniknął i lista ma 30 pozycji. Ciekawostka...

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎