Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    W sumie sama prawda. Mnie południca co prawda nie zabiła ani nie pozbawiła przytomności tylko mi zjarała mordę - sama niedawno widziałaś
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
      Żą, a jakąś konkretną płytkę Downów byś polecił żebym wiedział czego szukać?
      Nagrali raptem trzy, więc spokojnie możesz wszystkie odsłuchać bez większej przerwy w życiorysie

      Ale jeśli chcesz jedną, to weź pierwszą: NOLA.

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Nagrali raptem trzy, więc spokojnie możesz wszystkie odsłuchać bez większej przerwy w życiorysie

        Ale jeśli chcesz jedną, to weź pierwszą: NOLA.
        Ja zacząłem od ostatniej (czyli trzeciej).

        Niezłe. Parę kawałków wpada w ucho jednak na razie słuchałem tylko w samochodzie więc dość pobieżnie. W porównaniu z Panterą brak tutaj tej spopielającej szorstkości i suchości gitar. W zamian jest trochę przestrzenności. Gitary mocno potraktowane chorusami
        MM961
        4:-)

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          Mnie ostatnią kręcą Strachy Na Lachy i ich wersje piosenek Kaczmarskiego.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            Dzisiejsze popołudnie przy wideo Megadeth - Arsenal of Megadeth, a wieczór przy riffie z Genesis - Turn It On Again. Dobrze, że trzeba iść spać, bo musiałbym się zameldować w dziale związanym z kilkoma
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Cordel
              Senior
              • 09-2001
              • 1087

              Nowy album Whitesnake "Good to be Bad" jest po prostu fantastyczny. Pełen odlot.
              "Mam powody
              Powstrzymywać się od wody.
              Od wody mnie w brzuchu kole:
              Pijam tylko alkohole."
              Jan Lemański

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10838

                Już 28 kwietnia w gdyńskim klubie "Ucho" wystąpi Agnostic Front Pozycja obowiązkowa!
                Ps. Skandal będziesz?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                  Południca (przypołudnica, żytnia, rżana baba, baba o żelaznych zębach) - według wierzeń słowiańskich złośliwy i morderczy demon polujący na tych, którzy niebacznie w samo południe przebywali w polu. Zabijał dorosłych (np. kosiarzy czy oraczy pracujących w pełnym słońcu) oraz porywał dzieci bawiące się na skraju pola. Niekiedy zadowalał się "tylko" pozbawieniem ofiary na jakiś czas przytomności lub zesłaniem potężnego bólu głowy. Przedstawiano go pod postacią odzianej na biało kobiety, o surowej bladej twarzy. Jeśli w bezwietrzny dzień łany zboża nagle zaczynały falować to było jasne, że południca jest tuż tuż. Szczególnie lubiła przebywać wśród łanów łubinu. Nie było przeciw niej obrony - należało po prostu w okolicy południa unikać przebywania na polu, a już szczególnie drzemki na polu. Śpiący był bowiem szczególnie pożądaną ofiarą. Południca traciła swą moc w miejscach zacienionych, więc dobrze było przeczekać południe w cieniu drzew - tam demon nie miał dostępu, w przypadku ataku wskazane było schronienie się w takie miejsce.


                  Za wikipedia.org
                  Dokładnie, chociaż bywają i inne opisy. No i w czasach przedchrześcijańskich Południce były opiekunkami zburz i polnych kwiatów. W czasie wprowadzania chrześcijaństwa zrobiono z nich, jak i z wielu innych, upiorne demony. I tak otrzymaliśmy obecne wyobrażenie Południcy.

                  A jak by ktoś z Warszawiaków chciał zobaczyć współczesne Południce! to jutro grają na przesłuchaniach na festiwalu Nowa Tradycja.
                  http://etno.serpent.pl/nowatradycja/2008/index.html (przy liście zakwalifikowanych zespołów jest zdjęcie części zespołu).
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    Ja aktualnie słucham w kółko 3 płyt:
                    1) Riverside - Out of myself
                    2) Tarja Turunen (poprzednia wokalistka Nightwish) - My winter storm
                    3) Lilith - Underworld
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...) były opiekunkami zburz (...)
                      Czego???
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czego???
                        Oczywiście zbóż. Tak to jest jak polega się bezmyślnie na sprawdzaniu automatycznym.
                        Jak by to Południca zobaczyła to załaskotała by mnie na śmierć lub kazała się iskać i zjadać robactwo, bo i takie rzeczy robiły.

                        Wracając do muzyki. Byłem wczoraj na koncercie zespołu Shannon z Olsztyna. Koncert w knajpie i niestety miejsce miałem w sali obok. Żeby coś zobaczyć musiałem podchodzić do przejścia. Knajpa zaprana na full. Grają generalnie folk irlandzki, bretoński... Z czasem jednak wprowadzają coraz więcej innych brzmień. Mają też jeden regowy kawałek, legendarne (dla fanów) Ziele. Wiele razy słyszałem jak ludzie się go domagali, ale dopiero wczoraj słyszałem jak go zagrali. Generalnie koncert był bardzo udany, jak zwykle w przypadku Shannona na bardzo wysokim poziomie, no ale jak się ma takie umiejętności. Pod linkiem jest do odsłuchania dużo utworów, w tym Ziele. Jest też klasyk Whisky In The Jar (najszybsze znane mi wykonanie), którego niestety wczoraj zabrakło.
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • zolwixx
                          Member
                          • 03-2008
                          • 42

                          NO REDEEMING SOCIAL VALUE "STILL DRINKING" The video for the title track of NRSV's new CD available now.for more info go to:www_nrsv_com


                          nie wiem jak wy, ale I'm Still Drinking

                          Comment

                          • Seler_32
                            Senior
                            • 04-2003
                            • 444

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zolwixx Wyświetlenie odpowiedzi
                            http://pl.youtube.com/watch?v=SVI0OyhNj0k

                            nie wiem jak wy, ale I'm Still Drinking
                            Anglosaska kultura picia

                            Ja obecnie urzeczony jestem dokonaniami Planet X z Tony'm MacAlpine'm.
                            Może jeszcze komuś się takie granie podoba?
                            Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                            Nie wierzę abstynentom.

                            Comment

                            • angasc
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 977

                              A ja słucham właśnie, tak samo jak od kilku dni, Farben Lehre, a dokładniej " Snukrainy "
                              To lubię.
                              Przy okazji polecam wyszukiwarkę MP3:
                              Cena domeny: 300 PLN. Możliwość dzierżawy za 20 PLN miesięcznie. Oferta sprzedaży znajduje się w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seler_32 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Anglosaska kultura picia

                                Ja obecnie urzeczony jestem dokonaniami Planet X z Tony'm MacAlpine'm.
                                Może jeszcze komuś się takie granie podoba?
                                i mnie i mnie i mnie

                                Virgil Donati i Rufus Philpot nawet zagrali to i owo w 2004 na festiwalu perkusyjnym w Opolu.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎