Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
    Fajne, ma swój klimat ale jak dla mnie brakuje ...hmmm, jakiegoś żądła


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Moc, dawaj więcej, jeśli masz. Bardzo lubię folkowe akcenty we współczesnej muzyce. Najbardziej pasują mi do punkowej rytmiki, ale jak widać, w metalu też świetnie się sprawdzają.
    Też to uwielbiam i nie ukrywam, że najbardziej gustuję w muzyce korzeniami sięgającymi do krajów Arabii Punkowych czy metalowych kapel w tych krajach wbrew pozorom jest sporo. Tylko, ze dla mnie ich poziom jest podobny poziomem naszym kapelom garażowym w latach 80-tych. Czyli taka młucka.

    kiedyś słuchałem syryjskiej punkowej kapeli Mezhoot
    http://www.youtube.com/watch?v=7bPKh...eature=related no ale to już nie mój klimat choć ten kawałek akurat słucham sobie czasem


    Bardzo podoba mi się muzyka brytyjskiego (nieżyjącego już artysty) biorącego udział w przedsięwzięciu Muslimgauze doskonałego połączenie muzyki elektronicznej z orientalną. Mi się to podoba ale wiem, ze nie każdemu. Ja osobiście nazywam to haszowo-porąbanym-orientem, tego tak naprawdę można słuchać na haju .......
    Poniżej jeden z lepszych jego kawałków, przerwy zamierzone
    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.



    Wspomniana przeze mnie wcześniej algierska pieśniaczka Cheikha Rimitti nagrała jedną płytę z jakimś bardzo znanym gitarzystą, tylko nie pamiętam z którym, albo z Dead Kennedys albo z Red Hot Chilli, albo może z kimś jeszcze innym. Dla mnie cała płyta to odjazd....poniżej jeden kawałek z tej płyty
    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


    i jeszcze z innej
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      Trochę ciekawostek z "dziwnych krajów":
      Rumunia, Phoenix:
      Negru Voda
      Pseudo - Morgana
      Ochii Negri, Ochi De Tigan

      Korea Południowa, Sun Ul Lim:
      brak tytułu
      You are Already I
      Coś dla transowców.
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Obejrzałem wczoraj na TVP Kultura koncert Judas Priest "Rising in the east" z sali Budokan z 2005 roku.
        Koncert niezły, takie best of na żywca, ale wymiękłem oglądając Scotta Travisa. Toż to demon rytmu i napierdalacz jakich mało. Może nie ma wirtuozerskich przejść, ale potęga rytmu jak najbardziej. Dla niedowiarków mała próbka:
        Scott Travis is known Worldwide as one of the greatest heavy metal drummers for the band Judas Priest.Scott dreamed of being the drummer for Judas Priest as ...
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          A dziś mnie coś wzięło na grzebanie w youtube i znalazłem Neila Pearta z Rush nieco jazzującego:
          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
          Last edited by iron; 27-11-2010, 15:51.
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            W sprawie RUSH. W przyszłym roku (maj) trasa po Europie. Na razie wieści o występie w Polsce nie ma i pewnie nie będzie. Myślę o Frankfurcie lub Dublin/Londyn, ale się waham...
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
              wymiękłem oglądając Scotta Travisa. Toż to demon rytmu i napierdalacz jakich mało.
              I ma fajną, pudel-metalową fryzurę


              Mnie ostatnio znowu wzięło na Pitchschifter
              Check outhttp://psivolution.proboards.comWhy dont cha

              Genius video from "www.pitchshifter.com", directed by Ben & Joe Dempsey, aired on February, 1998.


              I Oomph!
              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                W sprawie RUSH. W przyszłym roku (maj) trasa po Europie. Na razie wieści o występie w Polsce nie ma i pewnie nie będzie. Myślę o Frankfurcie lub Dublin/Londyn, ale się waham...
                Frankfurt bliżej, ale mój udział pewnie wątpliwy - koszty rosną...
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  Znalazłem takie ciekawostki,przynajmniej dla mnie i musze przyznać,ze fajnie sie słucha.

                  RAUBTIER
                  http://www.youtube.com/watch?v=ogLwH...eature=related
                  http://www.youtube.com/watch?v=nzJg8...eature=related

                  DIE KRUPPS
                  http://www.youtube.com/watch?v=c_an6...eature=related
                  http://www.youtube.com/watch?v=7ek8z...eature=related
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    Ostatnio ukazała się płyta Kultu - MTV Unplugged. Ciekawie dobrane utwory zarówno z początków działalności zespołu, jak i z lat świetności. Ciekawie rozwijający się koncert z mocnym finiszem. Choć muszę przyznać, że płyta Hey-a z tej samej serii była dużo lepsza jeśli chodzi o nowe aranżacje. Jednak chyba nie ma za co tu winić Kultu bo i w standardowym graniu opierają się na wielu klasycznych instrumentach bez prądu to i tutaj nie mogło być wielkiego zaskoczenia.

                    PS. Wejście dr. Yry na scenę po prostu jest najlepszym momentem koncertu. Kto ma wydanie z DVD ten wie o czym mówię
                    Last edited by YouPeter; 09-12-2010, 15:20.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ostatnio ukazała się płyta Kultu - MTV Unplugged. Ciekawie dobrane utwory zarówno z początków działalności zespołu, jak i z lat świetności. Ciekawie rozwijający się koncert z mocnym finiszem. Choć muszę przyznać, że płyta Hey-a z tej samej serii była dużo lepsza jeśli chodzi o nowe aranżacje. Jednak chyba nie ma za co tu winić Kultu bo i w standardowym graniu opierają się na wielu klasycznych instrumentach bez prądu to i tutaj nie mogło być wielkiego zaskoczenia.

                      PS. Wejście dr. Yry na scenę po prostu jest najlepszym momentem koncertu. Kto ma wydanie z DVD ten wie o czym mówię
                      Ja mam ... w planach
                      Ale widziałem w MTV skróconą wersję i stwierdzam, że niegorsze wejście miał Zacier
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        Widziałem dziś w MM ciekawostkę cenową z tym koncertem. Samo DVD kosztuje 29,99, a wydanie 2CD+DVD 39,99 - na tym DVD nie ma (chyba) tylko jakichś bonusów . Wybór jest chyba oczywisty. Ale ja i tak to najpierw zassę, bo po kilku wpadkach nie kupuję niczego, czego nie przesłuchałem w całości.
                        Dziś doszło mi m.in. Frontside "Zniszczyć wszystko" - solidne mocne darcie ryja z wokalem, który można zrozumieć i do tego po polskiemu - tak lubię. Polecić wszystkim, którzy lubią mocny przytup
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • rafal69
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 115

                          Dzisiaj przy piwie - EMERALD (polska kapela) to coś w stylu The Pogues i McGowana
                          fajne teskty i ta okładka do Folk No More, jak ktoś lubi w klimacie celtc/irish folk/punk
                          to polecam.

                          ps. na DVD Kultu faktycznie są 3 bonusy w porównaniu do 2cd+DVD
                          znany gamoń wiosłowy

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            Z pewną obsuwą dowiedziałem się dziś, ze Mike Portnoy opuścił we wrześniu Dream Theater

                            Iron, wiedziałeś?
                            Last edited by JAckson; 12-12-2010, 14:04.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • Carnifex
                              Member
                              • 10-2010
                              • 75

                              Gustuję głównie w muzyce (heavy-, thrash-) metalowej, więc z piwem kojarzy mi się przede wszystkim Tankard. Niemieckim thrash, duuużo spiewają o piwie, np. tytuły takie jak "Die with a Beer in Your Hand", "Kings of Beer" czy "Beauty and the Beer" mówią same za siebie, nie?
                              Ale w kategorii bardziej knajpiano - biesiadnej (ale podanej w jak najbardziej metalowy sposób) nie do pobicia jest Onkel Tom Angelripper - zespół założony dla zabawy, śpiewają sporo niemieckich biesiadnych szklagierów, doprawionych mocnymi gitarami. Tytuły takie jak "Es gibt kein Bier auf Hawaii" ("Nie ma piwa na Hawajach"), "Trink, trink, Bruderlein trink" ("Pij, pij brachu") czy "Johnny Walker" również mówią same za siebie. Naprawdę polecam!!

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Dziś mnie natchnęło na Sztywny Pal Azji i identyfikuję się z wypowiedzią pewnego internauty.Cytuję:
                                Kiedyś muzyka dla mojego pokolenia była wszystkim..Biedni materialnie dzieliśmy się tym co mieliśmy,szanowaliśmy się wzajemnie..Obdarci z wolności słowa -prawdę odnajdywaliśmy w tekstach tych piosenek ,tego nie można było nam odebrać..Mieliśmy marzenia i cele ...Kocham te lata i tą muzykę -byłem biedny ale szczęśliwy... Pozdrawiam serdecznie.. 


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎