Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowe domowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mark33
    replied
    Ciekaw jestem dlaczego akurat na mnie trafiło, tylu znakomitych i wielokrotnie nagrodzonych piwowarów na forum.

    Leave a comment:


  • maxbax50
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Są oznaki fermentacji temperatura otoczenia 9*C. Teraz tylko czekać , czekać, czekać.
    Witam,trafiłem na twój blog szukając czegoś na temat warzenia piwa.Gratualcje przeczytałem dokładnie 23 strony dostępne do dziisiaj i powiem tobie że takiej lektury nie miałem przez ostatnie naście lat,albo i wiecej.gdyby to była książka to napewno wydałby na nią kilkadziesiąt zł i po przeczytaniu powiedział bym że to była bardzo dobra inwestycja.Kocham browarek,dotychczas zaopatrywałem się w kega 5ol,albo mniejsze i jakoś to było.Ale ciągle mam chcicę na coś z własnej ręki,mam możliwości techniczne,trochę sprzętu.Kiedyś udało mi się kupić 80<100 litrowy chermetycznie zamykany baniak ze stali nierdzewnejz dwoma deklami jeden okranowany drugi hermetyk.mam kuchnie polową wojskową,mały warsztacik na ogrodzie przy domu gdzie jest moje królestwo w którym latem z chłodzonej rozlewki płynie browar prosto do kufelka,brakuje tylko żeby był własnej roboty.Sory że zanudzam,ale cały dzię dzisiaj czytałem twoją książkę besceler,więc i mi się udzieliło trochę pomalować.Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych warkach,no i własnego browaru.
    j.g./maxbax50

    Leave a comment:


  • maxbax50
    replied
    Witam,trafiłem na twój blog szukając czegoś na temat warzenia piwa.Gratualcje przeczytałem dokładnie 23 strony dostępne do dziisiaj i powiem tobie że takiej lektury nie miałem przez ostatnie naście lat,albo i wiecej.gdyby to była książka to napewno wydałby na nią kilkadziesiąt zł i po przeczytaniu powiedział bym że to była bardzo dobra inwestycja.Kocham browarek,dotychczas zaopatrywałem się w kega 5ol,albo mniejsze i jakoś to było.Ale ciągle mam chcicę na coś z własnej ręki,mam możliwości techniczne,trochę sprzętu.Kiedyś udało mi się kupić 80<100 litrowy chermetycznie zamykany baniak ze stali nierdzewnejz dwoma deklami jeden okranowany drugi hermetyk.mam kuchnie polową wojskową,mały warsztacik na ogrodzie przy domu gdzie jest moje królestwo w którym latem z chłodzonej rozlewki płynie browar prosto do kufelka,brakuje tylko żeby był własnej roboty.Sory że zanudzam,ale cały dzię dzisiaj czytałem twoją książkę besceler,więc i mi się udzieliło trochę pomalować.Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych warkach,no i własnego browaru.
    j.g./maxbax50

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Są oznaki fermentacji temperatura otoczenia 9*C. Teraz tylko czekać , czekać, czekać.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Zadałem w 20*C, poczekam z 48 godzin. Najlepszy mój pils tak startował, długo ale wyszedł super.

    Leave a comment:


  • bielok
    replied
    Cześć

    Wyniosłeś do piwnicy ?
    Masz za karę!
    Trzeba im było zrobić ciepły start

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Doba od zadania drożdżaków S-23, cisza 9*C chłodno. Trzeba się napić piwa "na wytrwałość"

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    #38 Pils Urodzinowy

    W końcu się udało uwarzyć tak za 5 dwunasta bo piwo na początek kwietnia przeznaczone.

    Pilzneński - 10178g
    Carahell - 150g

    Marynka - 100g 65minut warzenia
    Lubelski - 74g 35 minut
    Żatecki - 100g 5 minut i po trochu do fermentorów

    Przerwy standardowe wrocławskie 40/40 zasyp do 50*C, mash out 78*C i do filtracji.

    Wyszło około 42 litry 15BLG rozcieńczyłem do 11,5 przy litrażu ~52.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pety zaczęły się nadymać nad podziw szybko, wyniosłem całość do piwnicy. Obecnie mam jakieś 12*C więc czas myśleć nad lagerkiem.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Koźlak zabutelkowany, 5 blg zostało a w smaku i tak dość wytrawne, zobaczymy co z tego będzie za jakiś czas. Taki stoutowaty wyszedł

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Profil wypełnij i będzie git
    Last edited by mark33; 06-11-2011, 14:05.

    Leave a comment:


  • wiess
    replied
    Dziękuję bardzo!Pozdrowienia dla osiemnastolatka . Ja mam to już za sobą .

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Zasada minutnika czyli na samym początku tylko na goryczkę.

    Leave a comment:


  • wiess
    replied
    Cześć! Może moje pytanie będzie śmieszne . Opisując czasy chmielenia Marynkę dodajesz na początku czy na końcu gotowania?Czy czasy podałeś na zasadzie ustawionego minutnika od 60 do zera?

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Koźlak urodzinowy przelany na cichą blg 5, smakowo jakoś zbyt wytrawnie (mało słodkie, słaba treść) ale po degustacji młodego wina jabłkowego to wszystko smakuje inaczej (jabol ma 9blg) więc jeszcze bardzo słodki. Dziś muszę ocenić jeszcze raz co to wyszło

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎