Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowe domowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mark33
    replied
    Osiemnastka końcem marca, trza synkowi coś naszykować żeby sklepowego nie musieli goście pić . Kruca fermentacja pachnie cudnie, jak ma zamiar tak smakować jak pachnie to już jestem szczęśliwy


    Errata do składu surowcowego, śliwek nie 20g a 200g ( na 20g to chyba ze 3 śliwki suszone )

    Leave a comment:


  • kiszot
    replied
    Heh,też życzę udanej 18

    Leave a comment:


  • LeoxxX
    replied
    Wszystkiego najlepszego z okazji 18 urodzin.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Drożdżaki zadane przy 16*C, od wczoraj namnożyło się ich dość sporo. Wyszło około 42 litrów 18blg. Na etykiecie planowane oprócz kozła duża osiemnastka w końcu urodzinowe ma być

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Koźlak urodzinowy #37

    Skład:
    pilzneński 12510g 3-4 EBC Litovel
    palony żywiecki 1032g EBC
    karmelowy 1078g 50 EBC Balic Malt

    Chmiel:
    marynka 50g

    Drożdże:
    S-33

    Zacieranie:

    64*C → 60 minut
    73*C → 20 minut
    78*C → 10 minut

    Chmielenie:
    60 minuta → 50g marynki 8 ak.
    20 minuta → 20g śliwki suszonej

    Chłodzone siłami natury na balkonie, teraz ogrzewane w domu do jakiejś rozsądnej temperatury zadania górnych drożdży.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Jak już ruszył to podołał, jednak na początek musiałem mu pomóc. Gdybym wsypywał słód do wody dał by spokojnie radę, ale odwrotnie bez szans. Śrutowałem wprost do gra w piwnicy.
    Last edited by mark33; 01-11-2011, 09:04.

    Leave a comment:


  • bielok
    replied
    Cześć

    Widzę że dla silniczka od wycieraczek z 126p 14 kg słodu nie straszne do zamieszania

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pięknie się zatarło, teraz czas na filtrację. Tradycyjnie mały wgląd do browaru http://www.youtube.com/watch?v=Y756F...&feature=feedu

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Ponad 14 kg słodów ześrutowane, juro od samego rana ruszam z warzeniem Koźlaka, dziś jeszcze

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Piwniczka wysycha i zamówienie wpłynęło, synek za niecałe pół roku obchodzi 18 urodziny i sobie zażyczył na imprezę piwko jasne i ciemne

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Zmalowałem etykietę trochę z jajem jak zawsze
    Attached Files

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bielok Wyświetlenie odpowiedzi
    Cześć
    Przy takiej dawce chmielu leżakowanie wskazane
    Zobaczymy za miesiąc czy jeszcze coś będzie leżakować

    Leave a comment:


  • bielok
    replied
    Cześć

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Po przydługiej cichej piwo doczekało się rozlewu, BLG około 3. Smak zadowalający choć trochę leżakowania by się jeszcze przydało.

    Przy takiej dawce chmielu leżakowanie wskazane

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Po przydługiej cichej piwo doczekało się rozlewu, BLG około 3. Smak zadowalający choć trochę leżakowania by się jeszcze przydało.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Dziś wcześnie rano przed wyjazdem wyniosłem piwo do piwnicy 16*C, po powrocie zastałem 22*C w pokoju w którym stało. Udało się w sama porę.
    Tym czasem testuję szklaneczkę jeszcze bez gazu uzyskaną z odsączenia błota chmielowego, poddane osobnej fermentacji w garnku ( z czego 2 litry gazuje się w pecie). Piwo jest bardzo smaczne goryczka wiadomo hiper mocna
    Last edited by mark33; 07-08-2011, 19:00.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎