Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowe domowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mark33
    replied
    Przelałem na cichą BLG ~3, smak obiecujący goryczka, że tak powiem dominująca

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Fermentacja burzliwa na ukończeniu, piana opadła, w sobotę planowane przelanie na cichą i pierwsze testy organoleptyczne po pomiarze BLG. Na razie wącham - też fajnie

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Jest nazwa dla 36 warki American Dream. Powstała pod wpływem boskiego zapachu z fermentorów, chmiel Citra trafił w mój wielki nos i gust . Ogólnie coś w stylu AIPA wyszło patrząc od strony parametrów na BJCP.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Fermentacja ruszyła 17-18*C na przyklejanym do fermentora termometrze, w pokoju 18,5 więc na razie nawet do piwnicy nie trzeba zanosić. Na zewnątrz 17,5 stopnia nic tylko
    Przed chwilą czytałem o identycznych parametrach w lodówce

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bielok Wyświetlenie odpowiedzi
    elo



    Prawdę mówiąc nie wiem ile ta grzałka mocy bo to produkt z lat 70tych Ale jak się ją włączy do gniazdka to światło w mieszkaniu przygasa ;-)
    tak więc moc jest z nami
    Wezmę do pracy, ostatnio zrobiłem sobie przejściówkę do pomiaru prądu, będziemy wiedzieć ile mocy jest z nami Już się rozglądałem na aledrogim serwisie za takowym dopalaczem jest wybór, że ho, ho.

    Leave a comment:


  • bielok
    replied
    elo

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Warzenie na pełnym luzie, nawet filtracja na luzie poszła. No i wielkie dzięki za pożyczenie turbo grzałki 2kW, skróciła zagotowanie o dobrą godzinę.
    Prawdę mówiąc nie wiem ile ta grzałka mocy bo to produkt z lat 70tych Ale jak się ją włączy do gniazdka to światło w mieszkaniu przygasa ;-)
    tak więc moc jest z nami

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bielok Wyświetlenie odpowiedzi
    Elo

    Byłem ja przy warzeniu tego piwa Tak się z Markiem zagadaliśmy że zeszła cała brzeczka z kadzi i wysładzanie stanęło ... fajnie było
    Kawa u Marka jest zawsze pyszna!
    Warzenie na pełnym luzie, nawet filtracja na luzie poszła. No i wielkie dzięki za pożyczenie turbo grzałki 2kW, skróciła zagotowanie o dobrą godzinę.

    Leave a comment:


  • bielok
    replied
    Elo

    Byłem ja przy warzeniu tego piwa Tak się z Markiem zagadaliśmy że zeszła cała brzeczka z kadzi i wysładzanie stanęło ... fajnie było
    Kawa u Marka jest zawsze pyszna!
    Last edited by bielok; 31-07-2011, 10:07.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Skład:
    pilzneński 10160g 3-4 EBC Litovel
    caraaroma 250g 300-400EBC Weyermann
    biscuit 250g 50 EBC Brewferm

    marynka 100g
    citra 100g

    Zacieranie:

    55*C → 15 minut
    64*C → 40 minut
    73*C → 40 minut
    78*C → 10 minut

    Chmielenie:
    80 minuta → 100g marynki 8 ak.
    50 minuta → 60g citra 12,2 sk.
    10 minuta → 40g citra 12,2 ak.
    IBU około 78 więc powinno być konkretne

    Drożdże:
    Nottingham zadane przed chwilą przy 20*C (jeszcze się chłodzi na dworze 15*C) , wyszło około 14,5 blg 46 litrów.
    Last edited by mark33; 31-07-2011, 09:51.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Wczoraj wieczorem pośrutowałem 10,5 kg słodu, dziś od 14:30 mruczy mieszadło. Nazwy jeszcze nie wydumałem, kończy się zacierać ale rubinowe z mocnym chmielem.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Oba ejle bardzo pijalne wyszły. Dobrze, że do 2 litrowych petów część poszło bo akurat jedno takie zaspokaja me wieczorne pragnienie

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Zmierzyć nie zmierzę bo piwo już w butelkach, ale zweryfikuje z dokumentacją fotograficzną.
    Więc faktycznie mętne jest na T-58 ale pomiarów nie pomyliłem. Dzięki za wnikliwą analizę moich wpisów, muszę wpierw pisać a potem
    Attached Files

    Leave a comment:


  • zgoda
    replied
    To na S-04 bardziej mętne? To nieprawdopodobne. Ja bym jednak sprawdził jeszcze raz.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    A nie odwrotnie? Zmierz jeszcze raz.
    Sam się zdziwiłem, ale mam fotki i dodatkowo argumentem jest większa mętność piwa na S-04. Z resztą ważne żeby było smaczne

    Leave a comment:


  • zgoda
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Końcowe pomiary wykazały odfermentowanie z 12 blg do 4 na drożdżach T-58 oraz z 12 do 3 na S-04.
    A nie odwrotnie? Zmierz jeszcze raz.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎