Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Dla mnie jest oczywiste, że każdy "beneficjent" interwencji GOPR czy dowolnych innych interwencji ratunkowych powinien płacić za akcję i odzyskiwać pieniądze z ubezpieczenia. Ale nasze państwo jest bardzo bogate i stać nas na wypierdzielanie milionów złotych na ratowanie nieudolnych, a czasem nawet pijanych w trzy dupy pływaków, narciarzy i wspinaczy.

    W "Vabank 2" jest scena, jak Stawiski, po wybuchu w garażu, otrzymuje od strażaków rachunek za interwencję. I tak powinno być zawsze.
    Last edited by Krzysiu; 27-07-2014, 07:06.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Dla mniej ambitnych wspinaczy polecam okolice Lądka. Spędziłem tam trzy tyogodnie, a widziałem jedynie niewielką część tego, co moim zdaniem warto tam zobaczyć i przechodzić. No ale jak ktoś leczy się na nogi, to ma prawo nie dać rady.

      Pierwsza część wycieczek z Lądka:
      Przełęcz Lądecka i Lutynia: https://picasaweb.google.com/calykrzysiu/LadekLutynia
      Borówkowa 1: https://picasaweb.google.com/calykrzysiu/Borowkowa
      Jesenik i Zulova: https://picasaweb.google.com/calykrzysiu/Jesenik
      Zamek Karpień i Trojak: https://picasaweb.google.com/calykrzysiu/KarpienTrojak
      Kletno i Bolesławów: https://picasaweb.google.com/calykrz...letnoBolesAwow
      Borówkowa 2: https://picasaweb.google.com/calykrzysiu/Borowkowa2

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        Przedwczoraj wymyśliłem sobie nowe wyzwanie do zaliczenia - Główny Szlak Sudecki. ~440km ze Świeradowa do Prudnika. Oczywiście na raty. Wiele rat
        I od razu, wczoraj padł pierwszy odcinek od kropki w Świeradowie do IT poniżej dworca Górnego w Szklarskiej. Miała iść również małżonka, ale rano wymnientkła
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slodki (dwa lata temu)
        Pytanie mam do Forumowiczów szanownych. Brał ktoś z Was udział w takiej imprezie- Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im.Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza? Albo czy ktokolwiek o tym słyszał i planuje się sprawdzić we wrześniu?
        Namówieni przez duet Basik&Piotry idziemy w tym roku połówkę. Myślę, że 70km w 24h to na razie wystarczający sprawdzian. I tak będzie bolało.
        Jak by kto chciał - na połówkę nadal można się zapisać. Na całość (~140km/48h) miejsc brakuje już zwykle kilka godzin po otwarciu zapisów
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Jadę w teren dla mnie nieznany kompletnie a dla utrudnienia będę taszczył na plecach jeszcze nieświadomego więc niecierpliwego turystę. Stąd pytanie.

          Czy wejście na Śnieżnik kombinowaną trasą
          Kletno(parking na końcu doliny)-czerwony szlak do (chyba) jaskini Miniaturka-stokówka zachodnią stroną grzbietu Stroma-Przełęcz Śnieżnicka-Śnieznik
          będzie szybsze/łatwiejsze niż
          standardowo
          Kletno(parking na końcu doliny)-żółty szlak-Przełęcz Śnieżnicka-Śnieznik?
          Last edited by leona; 27-07-2014, 12:07. Powód: Jaka Śnieżnica? :D

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
            Turystyczne w szerokim ujęciu, także narciarskie ale przede wszystkim edukacja poprawi ich kondycję. Nie wiem komu zależy na ich nie wprowadzeniu?
            Pewnie tym, którzy muszą słono płacić za występy kilku jełopów na szlakach górskich.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
            Przy wejściu do TPN pobierają haracz który niczemu i nikomu nie służy - ani nie ubezpiecza, ani nie pilnuje porządku, itp, itd.
            Podejrzewam, że w jakimś małym stopniu muszą te pieniądze iść na jego utrzymanie, czyż nie? Nawet jeśli byłoby to dopłacanie do pensji choćby przewodnika.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
              Przedwczoraj wymyśliłem sobie nowe wyzwanie do zaliczenia - Główny Szlak Sudecki. ~440km ze Świeradowa do Prudnika. Oczywiście na raty. Wiele rat
              I od razu, wczoraj padł pierwszy odcinek od kropki w Świeradowie do IT poniżej dworca Górnego w Szklarskiej. Miała iść również małżonka, ale rano wymnientkła

              Namówieni przez duet Basik&Piotry idziemy w tym roku połówkę. Myślę, że 70km w 24h to na razie wystarczający sprawdzian. I tak będzie bolało.
              Jak by kto chciał - na połówkę nadal można się zapisać. Na całość (~140km/48h) miejsc brakuje już zwykle kilka godzin po otwarciu zapisów
              http://www.przejsciekotliny.org/inde...=68&Itemid=203
              Ja zapisałem się na całość. Nie wiem czy dam radę, ale spróbuję.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                Znalezienie tego zajęło mi 10 sekund: http://tpn.pl/kontakt/struktura-i-kompetencje

                Sądzisz, że to się samo zrobi, za darmo?

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  No, dobra, Panie i Panowie (Panny w szczególności ), melduję wykonanie zadania. Strat własnych nie zanotowano .
                  Niniejszym zakończyliśmy z Juniorem zdobywanie Korony Gór Polski. Robiliśmy to dla siebie, nie mamy stempelków, potwierdzeń i innych ch... mujów dzikich węży .
                  W minionym tygodniu weszliśmy w upale na Wysoką (ew, Wysokie Skałki) w Pieninach. Następnego dnia, w pogodzie zmiennej, poganiani przez mruczącą burzę, a potem i deszcz, bryknęliśmy na Babią Górę (jednak nie Percią, scykaliśmy się burzy , tylko czerwonym przez Bronę w te i nazad), oraz w piątek, w pogodzie kombinowanej, na Rysy.
                  Weszliśmy od Słowacji, od Popradskiego Plesa, i bardzo dobrze. Pierwotny plan, żeby wejść od Morskiego Oka, ostatecznie zweryfikowała pogoda. Lało od świtu tak, że do odzieży własnej dokupiliśmy śliczne "pielgrzymkowe" (biało-czerwone, z orłem i napisem POLSKA ) peleryny przeciwdeszczowe. A następnego ranka od Słowacji - słoneczko, luz-blues... aż do Chaty pod Rysmi. Potem chmury i lekki deszczyk. Chmury spowodowały, że szliśmy, szliśmy i... weszliśmy. Chcieliśmy iść dalej, ale jak się rozejrzeliśmy okazało się, że w okolicy nie ma nic wyższego . Wracając na Słowację uciekliśmy przed największą ulewą do Chaty, ale i tak padało prawie aż do końca.
                  W związku z tym proszę się do mnie zwracać per KORONERZE .
                  Oprócz sfokusowania się i stargetowania na KGP weszliśmy do Doliny Pięciu Stawów, a potem przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka - głównie w upale.
                  Większość wrażeń, zwłaszcza z tłumu w okolicach Morskiego Oka opiszę może, jak ochłonę...

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chmury spowodowały, że szliśmy, szliśmy i... weszliśmy. Chcieliśmy iść dalej, ale jak się rozejrzeliśmy okazało się, że w okolicy nie ma nic wyższego .
                    Wiesz jak to było z tym wierszem Tuwima, czy widziałeś wieloryba ? No chyba...
                    Nie czujesz niepewności czy zaliczyłeś polski wierzchołek ? Bo z opisu można wywnioskować że słowacki

                    A tak na serio to gratulacje, szczególnie dla młodego, ja w jego wieku to byłem tylko na... w... Jeleniej i Zielonej Górze

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wiesz jak to było z tym wierszem Tuwima, czy widziałeś wieloryba ? No chyba...
                      Nie czujesz niepewności czy zaliczyłeś polski wierzchołek ? Bo z opisu można wywnioskować że słowacki

                      A tak na serio to gratulacje, szczególnie dla młodego, ja w jego wieku to byłem tylko na... w... Jeleniej i Zielonej Górze
                      Najbardziej mnie to wk..., że wszyscy gratulują SZCZEGÓLNIE młodemu... .

                      Comment

                      • piotry
                        Oj tam, oj tam !
                        • 08-2005
                        • 761

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Najbardziej mnie to wk..., że wszyscy gratulują SZCZEGÓLNIE młodemu... .
                        Wolałbyś aby tobie gratulowano, i to głównie z powodu wieku?

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wolałbyś aby tobie gratulowano, i to głównie z powodu wieku?
                          Nie lubię Cię

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            Po przekroczeniu Bieszczad z pełnym obciążeniem stwierdzam, że takie obciążenie dodaje wiele procent do satysfakcji. Na góre wnieśliśmy Soproni Fekete Demona (nie pytajcie dlaczego) i wypiliśmy na trzypunkcie

                            Bieszczady Słowackie serdecznie polecamy, nie ma wrażenia, że jest się w kurorcie jak w Cisnej/Wetlinie. Cisza, spokój, tylko Bieszczady niższe
                            http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=109334 - kemping godny polecenia.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Nawiązując do moich wcześniejszych pytań o Tatry, oznajmiam wszem i wobec, że właśnie na Tatry padł wybór.

                              Zaczęliśmy szukać odpowiednich szlaków i ich połączeń ze schroniskami i w sumie większość padło na Tatry Zach., jednakże chcemy też się wybrać nad Morskie Oko. No i tutaj pytanie, czy szlak przez Szpiglasową Przełęcz można spokojnie sobie zaliczyć? Czytałem kilka opinii, jakieś skale trudności i teoretycznie tak jest, ale w praktyce? Był ktoś, kto może wypowiedzieć się z czystym sumieniem na ten temat?

                              Pozdrawiam!
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • JAckson
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 6122

                                Jak się nie obawiasz kilku łańcuchów to dasz radę. Oczywiście jak nie ma śniegu.
                                MM961
                                4:-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎