Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anteks piwowarzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • anteks
    replied
    Warka 259 ekstraktowe zlane na cichą, blg 3. Dodałem 1 "bielkoka" mieszanki Amarillo, Citra i Cascade


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ontario_ab Wyświetlenie odpowiedzi
    Możesz dać więcej zdjęć mieszadła do gara (mam podobny) razem z napędem, może opis... Z góry dziękuję.
    Jak nie zapomnę to przy następnym warzeniu, co dokładnie miało by być?

    Leave a comment:


  • ontario_ab
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    W związku z pytaniami o mój sposób filtracji zamieszczam zdjęcia
    Możesz dać więcej zdjęć mieszadła do gara (mam podobny) razem z napędem, może opis... Z góry dziękuję.

    Leave a comment:


  • chesti84
    replied
    Podpatrzylem u ciebie na FB zdjecie rurki do odciagania piwa z fermentatora bez kranika. Tego co uzywasz do chmielenia na zimno. Bardzo ladnie mi sie takie cudo dzis sprawdzilo. Wezyk nie ucieka... Co doswiadczenie to doswiadczenie

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    260 pszeniczne

    Warka 260 pszeniczne zabutelkowana 24l z dodatkiem 200g cukru
    Blg około 3

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dominik_walkowiak Wyświetlenie odpowiedzi
    Chmiel od początku gotowania?? Czy podzieliłeś jakos?
    Wszystko od początku
    Last edited by anteks; 30-01-2014, 14:36.

    Leave a comment:


  • dominik_walkowiak
    replied
    Chmiel od początku gotowania?? Czy podzieliłeś jakos?

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Drożdże zadane, blg ?

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Warka 260 pszeniczniak

    Warka 260 Pszeniczne 27.01.14
    Skład
    • Pszeniczny 3000g
    • Pilzneński 2000g
    • Hallertau tradition 25g
    • WB06
    Zacieranie
    • 42'C 60min
    • 64'C 20min
    • 72'C 35min
    • 78'C 10min
    Gotowanie 60min
    • cały chmiel od początku
    wyszło 25l, drożdże aktualnie na karuzeli- zadam rano

    Leave a comment:


  • chesti84
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    Święta prawda, dodam że i książki były trudno dostępne. Piwowarstwa człowiek uczył się z artykułów Krzysia i Volkera z tego forum ( są nawet TU ) Zacier filtrowało się przez pieluchę lub "zepsute" wiadro
    Dobra przyznaje. Wpis nie byl przemyslany... Mozna sie cieszyc, ze potraficie sie podzielic tym wieloletnim doswiadczeniem.

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dominik_walkowiak Wyświetlenie odpowiedzi
    Jaki to styl?? xD
    Bezstylowiec pospolity
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chesti84 Wyświetlenie odpowiedzi
    Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    W 2003 r. były dwie książki po polsku, jeden sklep, trzech doświadczonych piwowarów na forum, na którym było kilkanaście tematów, a z siecią łączyłem się przez modem. Teraz masz dwa duże portale z mnóstwem tematów, kilkadziesiąt publikacji po polsku, czasopismo i bezproblemową łączność ze światem. Dostrzegasz różnicę?
    Święta prawda, dodam że i książki były trudno dostępne. Piwowarstwa człowiek uczył się z artykułów Krzysia i Volkera z tego forum ( są nawet TU ) Zacier filtrowało się przez pieluchę lub "zepsute" wiadro

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Ekstrakty WES nie ulegają przeterminowaniu. W przypadku tych wyrobów "termin przydatności do spożycia" to tylko sformułowanie teoretyczne, wymagane prawem. Ostatnio otworzyłem kilkuletni ekstrakt bursztynowy - nic mu nie dolega.

    Ekstrakt jasny WES j est o tyle specyficzny, że cokolwiek sie z niego zrobi, i tak wiadomo, że to WES. Trudno w tym przypadku mówić o innym stylu, niż WESale lub WESlager.
    W WESie, w gabinecie Prezesa w szafie w miseczkach sa ekstrakty które goście dotykają paluchami i nie widać by pokrywały się pleśnią. Co do smaku WESowych ekstraktów to prawda, w ślepym teście zawsze by sie trafiło
    Może ten amerykański chmiel coś zmieni

    Leave a comment:


  • Krzysiu
    replied
    Ekstrakty WES nie ulegają przeterminowaniu. W przypadku tych wyrobów "termin przydatności do spożycia" to tylko sformułowanie teoretyczne, wymagane prawem. Ostatnio otworzyłem kilkuletni ekstrakt bursztynowy - nic mu nie dolega.

    Ekstrakt jasny WES j est o tyle specyficzny, że cokolwiek sie z niego zrobi, i tak wiadomo, że to WES. Trudno w tym przypadku mówić o innym stylu, niż WESale lub WESlager.

    Leave a comment:


  • dominik_walkowiak
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Anteks Lager.

    Musi być koniecznie jakiś styl? Bez stylu piwa pić nie wolno?
    Styl nie styl, bardziej mi chodziło o ten poterminowy WES

    Leave a comment:


  • Krzysiu
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chesti84 Wyświetlenie odpowiedzi
    Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.

    Czytałem o testach z degustacji i zastanawiam sie czy po tylu latach teściowa nadal zachwyca sie Twoim piwem...
    W 2003 r. były dwie książki po polsku, jeden sklep, trzech doświadczonych piwowarów na forum, na którym było kilkanaście tematów, a z siecią łączyłem się przez modem. Teraz masz dwa duże portale z mnóstwem tematów, kilkadziesiąt publikacji po polsku, czasopismo i bezproblemową łączność ze światem. Dostrzegasz różnicę?

    Teściowa się nie zachwyca, bo już od dawna nie dostaje.

    Leave a comment:


  • HokusProkus
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Musi być koniecznie jakiś styl? Bez stylu piwa pić nie wolno?
    Oczywiście że nie musi, nie jest to przecież piwo na konkurs. Choć z drugiej strony, gdy taki raczkujący piwowar jak ja na przykład , czyta taki przepis Antka, to chciałby pewnie widzieć w przybliżeniu co z tego wychodzi (niestety raczej nie załapię się na degustację żeby osobiście się o tym przekonać ). Dzięki temu będzie mógł sobie porównywać receptury i wyciągać wnioski aby później samemu tworzyć własne receptury.

    Racją jest też że to zakładka "Twoje warzenie", a nie "Kołyska" więc prowadzący nie musi wciąż myśleć o początkujących piwowarach.

    Leave a comment:


  • chesti84
    replied
    Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.

    Czytałem o testach z degustacji i zastanawiam sie czy po tylu latach teściowa nadal zachwyca sie Twoim piwem...

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎