Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
    Stanęło na wariancie "Bieszczady + część wschodnich Beskidów". Zaczynamy zwiedzaniem Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i browaru w Wojkówce.
    Bazujemy najpierw w Ustrzykach Górnych, następnego dnia idziemy z Przełęczy Wyżnej do "Chatki Puchatka" na Wetlińskiej i z powrotem, jedziemy do Zatwarnicy (wodospad + ropa naftowa) i do Michniowca (wiadomo, po co ). Następny dzień to po prostu Tarnica z Wołosatego. Potem z Przełęczy Wyżniańskiej na Kruhly Wierch, potem jedziemy Cisna - Majdan, tam wąskotorówką do Dołżycy (park linowy "Kamikaze" ).
    Kolejny dzień, znowu z Wyżniańskiej, ale na obie Rawki i Krzemieniec. Nie wracamy już do Ustrzyk, pchamy się na zachód, po drodze zwiedzając zamek Odrzykoń, nocleg w Gorlicach.
    Odnośnie Tarnicy - nie mam przed sobą mapy Bieszczadów i nie pamiętam jak wszystko wygląda, ale można zaplanować trasę: Ustrzyki Górne - Tarnica - Halicz - Rozsypaniec - Wołosate (odnośnie Wołosatego - nie pamiętam, czy to o tą wieś chodzi i czy Rozsypaniec nie jest przed Haliczem).

    Trasa jest świetna, na cały dzień z super widokami, jak chcesz to mogę Ci podesłać parę zdjęć.
    Najgorsze w niej to przejście ze szlaku do wsi - bite 2 godziny po ubitej kamiennej drodze, dlatego nie radzę iść w drugą stronę, bo idzie się zajechać i zniechęcić.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • slodki
      Senior
      • 01-2012
      • 108

      Pancernik a kiedy śmigacie? Nie chcesz zmienić planów i ruszyć z Wisły w sobotę? to bym Cię przynajmniej do Szczyrku odprowadził

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
        Trochę niższe górki i ładnie- Czeska Szwajcaria. Może są gdzieś zdjęcia w necie i można podejrzeć, jak tam teraz wygląda Myśmy nocowali w Wysokiej Lipie, z której robiliśmy wycieczki, włącznie z atrakcjami po stronie niemieckiej (Szwajcaria Saksońska)- Bastei i zamkiem Konigstein.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Bliżej - Góry Kaczawskie. Rozległe, ciekawe i pies z kulawą nogą tam nie chodzi, bo mało medialne.
        W sumie stanęło na Górach Sowich, wyznaczyłem trasę w formie pętli z uwzględnieniem Wielkiej Sowy, akurat cały dzień aktywnego relaksu. No, ale że pogoda jest, jaka jest to mogę sobie pojeździć palcem po mapie co najwyżej.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • Basik
          Senior
          • 06-2006
          • 1308

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
          W sumie stanęło na Górach Sowich, wyznaczyłem trasę w formie pętli z uwzględnieniem Wielkiej Sowy, akurat cały dzień aktywnego relaksu. No, ale że pogoda jest, jaka jest to mogę sobie pojeździć palcem po mapie co najwyżej.
          Dziś i nas pogoda powstrzymała przed wyruszeniem na wycieczkę. Szkoda, w planach były Góry Stołowe
          Wczoraj jednak zrobiliśmy z Piotrym, Marusią i Slavoyem bardzo fajną pętlę po Rudawach Janowickich. Niestety, widoków nie było zbyt wiele.
          Okazało się jednak, że to ciekawe górki i trzeba będzie ten spacer powtórzyć.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            Ja zmotywowałem córkę i wybieraliśmy się na Czantorię i Stożek ale niestety pogoda rulez.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
              Dziś i nas pogoda powstrzymała przed wyruszeniem na wycieczkę. Szkoda, w planach były Góry Stołowe
              Czy czasami nie odradzałaś mi wyprawy w Stołowe na majówkę?

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
              Wczoraj jednak zrobiliśmy z Piotrym, Marusią i Slavoyem bardzo fajną pętlę po Rudawach Janowickich. Niestety, widoków nie było zbyt wiele.
              Okazało się jednak, że to ciekawe górki i trzeba będzie ten spacer powtórzyć.
              Podobno Rudawy najlepiej jesienią obejść, zarezerwowałem sobie już jeden weekend na przełomie września i października.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • Basik
                Senior
                • 06-2006
                • 1308

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy czasami nie odradzałaś mi wyprawy w Stołowe na majówkę?
                Odradzałam. Ja znam szlaki, na których prawie wcale nie ma ludków. Tyle, że wiem gdzie iść, a nie potrafię ich komuś dokładnie opisać, tak żeby się nie zgubił. Natomiast w okolice Szczelińca czy Błędnych na pewno bym się nie pchała.
                No i buty mam na dotarciu, zatem wiosenne błoto mi nie straszne

                Swoją drogą, jakby ktoś z Wrocławia widział gdzieś przeceny na Lowy-Renegaty to będę wdzięczna za info.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9735

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slodki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pancernik a kiedy śmigacie? Nie chcesz zmienić planów i ruszyć z Wisły w sobotę? to bym Cię przynajmniej do Szczyrku odprowadził
                  Ja robię tylko za szofera i sponsora, Młody uznał, że najpierw Bieszczady, a potem Beskidy (była też brana pod uwagę opcja odwrotna). Prawdopodobnie zaczniemy wakacje "górskim akcentem", więc chyba początek lipca.

                  wasyll - myślałem o tej trasie z Tarnicą, ale to przejście "drogowe" wydaje mi się masakryczne, mój 12-latek nie-na-wi-dzi monotonnych przejść, najlepsze dla niego to kwadrans po pionowej ścianie .

                  Basik, nie wiem o żadnej przecenie, ale ja kupiłem "baletki" Lowa w Decathlonie, długo czatując na (niedużą, ale zawsze) obniżkę... Albo poprzymierzaj w "świecie rzeczywistym", ustal rozmiar "na sicher" i kup w sieci...

                  Comment

                  • slavoy
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 5052

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                    Odnośnie Tarnicy - nie mam przed sobą mapy Bieszczadów i nie pamiętam jak wszystko wygląda, ale można zaplanować trasę: Ustrzyki Górne - Tarnica - Halicz - Rozsypaniec - Wołosate (odnośnie Wołosatego - nie pamiętam, czy to o tą wieś chodzi i czy Rozsypaniec nie jest przed Haliczem).

                    Trasa jest świetna, na cały dzień z super widokami, jak chcesz to mogę Ci podesłać parę zdjęć.
                    Najgorsze w niej to przejście ze szlaku do wsi - bite 2 godziny po ubitej kamiennej drodze, dlatego nie radzę iść w drugą stronę, bo idzie się zajechać i zniechęcić.
                    Robiłem to właśnie w drugą stronę, tylko w wersji USTRZYKI-Wołosate-Rozsypaniec-Halicz-Tarnica-Bukowe Berdo-Bereżki. Grzaliśmy z kapcia z Ustrzyk, ponieważ miły pan pekaesowec postanowił odjechać kilka minut wcześniej (~6:00). Mieliśmy więc bite trzy godziny po lekko pochyłej drodze. Taka rozgrzwka
                    Po dotarciu do Bereżek ~17:00 cyborg Marcin_wc wbiegł jeszcze z rozpędu Przysłup...
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                      Podobno Rudawy najlepiej jesienią obejść, zarezerwowałem sobie już jeden weekend na przełomie września i października.
                      Wszystkie pasma sudeckie, za wyjątkiem Karkonoszy, najlepiej obchodzić jesienią.

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        wasyll - myślałem o tej trasie z Tarnicą, ale to przejście "drogowe" wydaje mi się masakryczne, mój 12-latek nie-na-wi-dzi monotonnych przejść, najlepsze dla niego to kwadrans po pionowej ścianie
                        No to odpada, tam jest monotonna monotonia popita sokiem z monotonii. Straszny odcinek, idąc 15 min masz wrażenie, że już prawie jesteś we wsi, a to dopiero początek dwugodzinnego marszu.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Robiłem to właśnie w drugą stronę, tylko w wersji USTRZYKI-Wołosate-Rozsypaniec-Halicz-Tarnica-Bukowe Berdo-Bereżki. Grzaliśmy z kapcia z Ustrzyk, ponieważ miły pan pekaesowec postanowił odjechać kilka minut wcześniej (~6:00). Mieliśmy więc bite trzy godziny po lekko pochyłej drodze. Taka rozgrzwka
                        Mi na Bukowe Berdo czasu już nie starczyło, wygrał jeden dzień nad Soliną. Widząc z boku tą połoninę, robi wrażenie.
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Może trochę z innej beczki. Chcę kupić sobie plecak, nieduży około 40l. Znalazłem na allegro taki HI-TEC:



                          Powiedzmy, że wszystko w nim mi pasuje, ale zaciekawiła mnie ta usztywniająca płyta ebonitowa. Miał ktoś z tym do czynienia? Wygodne to chociaż jest?
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            Nie kupuj hi-teca! Więcej napisze z kompa w domu.
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie kupuj hi-teca! Więcej napisze z kompa w domu.
                              Tylko czekałem, aż ktoś to napisze

                              Czekam zatem...
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • piotry
                                Oj tam, oj tam !
                                • 08-2005
                                • 761

                                Z małych plecaków to polecam taki:

                                Kupiłem go ok 5-6 lat temu - nic się z nim nie dzieje a wycieczek zaliczył dosyć dużo. Jeden mankament pow. 10 kg w środku robi si mało wygodny pas biodrowy może się wbijać w biodra :/

                                pozdrawiam
                                piotr

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎