Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak się nie obawiasz kilku łańcuchów to dasz radę. Oczywiście jak nie ma śniegu.
    Wyjazd za dwa tygodnie.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
      Wyjazd za dwa tygodnie.
      Śnieg tam można trafić nawet w lipcu czy sierpniu, wszystko zależy od aktualnej pogody.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • Basik
        Senior
        • 06-2006
        • 1308

        Jak dla mnie to było proste zejście. Ale basik się bała (nie lubi łańcuchów ... ).
        Ogólnie jak jest strach przed łańcuchami to zalecam podejście od drugiej strony lepiej wejść na Szpiglasową i potem zejść do morskiego.

        To pisałem ja - piotry

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          A jak z niebieskim szlakiem przez Zawrat i żółtym przez Krzyżne? Z tego co wyczytałem to też jakieś super trudne nie są, ale to już chyba podejście subiektywne osób opowiadających.

          Ogólnie koncepcja jest taka aby wybrać się w Kuźnic do Morskiego Oka i z powrotem, rozłożone na dwa dni
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
            Śnieg tam można trafić nawet w lipcu czy sierpniu, wszystko zależy od aktualnej pogody.
            Wczoraj w nocy był przymrozek.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              Na pierwszy tatrzański raz polecam Przełęcz pod Chłopkiem - nie jest przesadnie trudna - o ile nie będzie oblodzony trawers na samą przełęcz - a widoki piękne.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • pirackamuza
                Senior
                • 12-2004
                • 1903

                A ja na tatrzański debiut zdecydowanie polecam Tatry Zachodnie. Warto najpierw oswoić się z ekspozycją. Szlak z Kasprowego na Kopę Kondracką to najpiękniejsza graniówka Tatr Zachodnich, widoki cudne, a trudności niewielkie. A jeszcze lepiej iść w odwrotnym kierunku, aby w razie czego móc z Kasprowego zjechać kolejką.
                A co do Morskiego Oka - łatwiejszy, mniej męczący, a równie ciekawy jest szlak do Pięciu Stawów przez Świstówkę, no a potem zejście koło Siklawy do Wodogrzmotów Mickiewicza.
                Last edited by pirackamuza; 27-08-2014, 13:32.
                Toruń przeprasza za Radio Maryja
                www.bobofruty.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ja na tatrzański debiut zdecydowanie polecam Tatry Zachodnie. Warto najpierw oswoić się z ekspozycją. Szlak z Kasprowego na Kopę Kondracką to najpiękniejsza graniówka Tatr Zachodnich, widoki cudne, a trudności niewielkie. A jeszcze lepiej iść w odwrotnym kierunku, aby w razie czego móc z Kasprowego zjechać kolejką.
                  A co do Morskiego Oka - łatwiejszy, mniej męczący, a równie ciekawy jest szlak do Pięciu Stawów przez Świstówkę, no a potem zejście koło Siklawy do Wodogrzmotów Mickiewicza.
                  ...chociaż Świstówka potrafi pazurki pokazać...

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                    A ja na tatrzański debiut zdecydowanie polecam Tatry Zachodnie. Warto najpierw oswoić się z ekspozycją. Szlak z Kasprowego na Kopę Kondracką to najpiękniejsza graniówka Tatr Zachodnich, widoki cudne, a trudności niewielkie. A jeszcze lepiej iść w odwrotnym kierunku, aby w razie czego móc z Kasprowego zjechać kolejką.
                    A co do Morskiego Oka - łatwiejszy, mniej męczący, a równie ciekawy jest szlak do Pięciu Stawów przez Świstówkę, no a potem zejście koło Siklawy do Wodogrzmotów Mickiewicza.
                    Przeoczyłem otwarcie śmigłowcowego połączenia Krupówki-Kopa Kondracka?

                    Comment

                    • pirackamuza
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1903

                      Przeoczyłeś widocznie. Zainstalowanie na dachu hotelu stacji kolejki też.
                      Toruń przeprasza za Radio Maryja
                      www.bobofruty.pl

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Oczywiście, że Tatry Zachodnie są fajne na początek - zasugerowałem się, że chodzi o Tatry Wysokie.

                        P.S. Ja przygodę z Tatrami Wysokimi zacząłem właśnie od Przełęczy pod Chłopkiem i przeżyłem...
                        Drugiego dnia zrobiliśmy większy hardcor - Wrota Chałubińskiego, kopczykowany szlak na Szpiglasową przełęcz i z rozpędu jeszcze wleźliśmy na Szpiglasowy Wierch - no tu już było więcej emocji, zwłaszcza jak w połowie drogi zauważyliśmy, że całe "Mięgusze" są w chmurach - na szczęście te chmury tam pozostały...
                        P.S.2 To niestety było 23 lata temu...
                        Last edited by iron; 27-08-2014, 16:51.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          Może rzeczywiście ten Chłopek to takie sobie rozwiązanie - właśnie sobie obejrzałem filmik z wejścia - dziwne - nie wydawało mi się wtedy specjalnie trudne - młodzież ma chyba inne postrzeganie - dziś już robi wrażenie.

                          Najlepiej niech zainteresowany obejrzy sobie i sam odpowie, czy to dla niego, czy nie. Fakt - jest trochę wspinaczki i ekspozycja (ale gdzie w Tatrach Wysokich jej nie ma, ale są i plucy - piękne widoki i mało ludzi:

                          Zobaczcie co widać z Mięguszowieckiej Przełęczy kiedy jest piękna pogoda i rewelacyjna widoczność. Jest to nasza pierwsza wyprawa w Tatry bardzo udanego sez...
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            Z racji tego, że w Tatrach pada śnieg i już jest mróz to Chłopka jednak raczej odradzam - zaraz tam będzie strasznie ślisko.

                            A swoją drogą, to dobrze, że te 20 lat temu nie było powszechnie dostępnego internetu i filmów z wycieczek - pewnie jakbym się naoglądał, to nie wszedłbym na połowę szczytów - a tak to była wyprawa w nieznane i dopiero na miejscu były emocje. Jakbym się napatrzył, to może miałbym obiekcje...
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może rzeczywiście ten Chłopek to takie sobie rozwiązanie - właśnie sobie obejrzałem filmik z wejścia - dziwne - nie wydawało mi się wtedy specjalnie trudne - młodzież ma chyba inne postrzeganie - dziś już robi wrażenie.
                              Ogólnie to szlak na Przełęcz pod Chłopkiem uważany jest za najtrudniejszy, zaraz po Orlej, w polskich Tatrach
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                Też o tym dziś przeczytałem... Wtedy mi sie taki nie wydawał.

                                Tak po prawdzie to mój kumpel Tomek był bardzo napalony na góry wszystko planował i mnie ciągnął - sam pewnie na parę wejść bym się nie zdecydował.
                                Ale teraz się cieszę - przynajmniej jest co wspominać.
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎