Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
    A ja na tatrzański debiut zdecydowanie polecam Tatry Zachodnie. Warto najpierw oswoić się z ekspozycją.
    Tatry Zachodnie to główny cel naszej wyprawy. Najpierw mamy wyznaczone 4 trasy bez noclegu w górach z powrotem do Zakopanego, jeśli będzie pogoda to rozważamy przejście od Wołowca po Siwy Zwornik.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
    A co do Morskiego Oka - łatwiejszy, mniej męczący, a równie ciekawy jest szlak do Pięciu Stawów przez Świstówkę, no a potem zejście koło Siklawy do Wodogrzmotów Mickiewicza.
    Rozważamy to, ale już na miejscu podejmiemy decyzję. Wszystko będzie zależało przede wszystkim od wypraw w Tatry Zach. oraz pogody.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
    Może rzeczywiście ten Chłopek to takie sobie rozwiązanie - właśnie sobie obejrzałem filmik z wejścia - dziwne - nie wydawało mi się wtedy specjalnie trudne - młodzież ma chyba inne postrzeganie - dziś już robi wrażenie.

    Najlepiej niech zainteresowany obejrzy sobie i sam odpowie, czy to dla niego, czy nie. Fakt - jest trochę wspinaczki i ekspozycja (ale gdzie w Tatrach Wysokich jej nie ma, ale są i plucy - piękne widoki i mało ludzi:
    Podejrzewam, że cały problem zainteresowanego polega na tym, że się naoglądał i teraz majaczy. Jednak z drugiej strony ma to też swoje plusy.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      O, jaki fajny pusty szlak! Piszę o filmie podlinkowanym przez Irona ofkors.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Na początku lat 90tych prawie wszystkie szlaki (poza oczywiście tymi najbardziej popularnymi) tak wyglądały.
        Wtedy nikomu się (poza nielicznymi miejscami) nie śniły kolejki w górach
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
          Też o tym dziś przeczytałem... Wtedy mi sie taki nie wydawał.

          Tak po prawdzie to mój kumpel Tomek był bardzo napalony na góry wszystko planował i mnie ciągnął - sam pewnie na parę wejść bym się nie zdecydował.
          Ale teraz się cieszę - przynajmniej jest co wspominać.
          Coś w tym jest. Jak się jest młodszym to góry nie są takie straszne. Sam mając 18 lat zrobiłem najtrudniejszy fragment Orlej Perci i nie uważałem, żeby było nazbyt trudno. Teraz chciałbym zrobić całość i pojawiają się wątpliwości, choć trochę po górach wysokich się już pochodziło. W sumie stąd może to zastanowienie
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            A ja mam o te 11 lat więcej - jeśli chodzi o dystans do dawnych osiągnięć - no i nigdy na Orlej nie byłem, bo jakoś się nie złożyło i chyba już nie będę - kondycje fizyczną można zbudować, ale nastawienie psychiczne trudniej...
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
              Tatry Zachodnie to główny cel naszej wyprawy. Najpierw mamy wyznaczone 4 trasy bez noclegu w górach z powrotem do Zakopanego, jeśli będzie pogoda to rozważamy przejście od Wołowca po Siwy Zwornik.
              Wrzucaj te trasy, bo ja już zaczynam kombinować przedseryjny prototyp planu akcji "Tatry 2015" z naciskiem na Tatry Zachodnie .
              Też najchętniej kombinowałbym ograniczenie noclegów w schroniskach, bo rezerwowanie pół roku wcześniej to rosyjska (pardon! ) ruletka, a spania na glebie wolałbym uniknąć...

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
                Moje propozycje i uwagi zamieściłem o wiele wcześniej ale ciekawą propozycją na "pierwszy raz" po naszej stronie Tatr jest także łażenie od schroniska do schroniska - nocleg masz zagwarantowany - muszą Cię przyjąć nawet na podłodze.
                I tu zaczynają się jaja! Dzwoniłem do Murowańca, oczywiście miejsc nie ma, zatem informuję - w takim razie zostaje nam podłoga... Otóż nie! Pani mówi, że u nich podłogi nie ma, a jak się chce nocleg to oni codziennie mają udostepniane 40 miejsc noclegowych 'z dnia na dzień'. Tzn. ja to widzę tak. Zakładając, że mają 60 miejsc łącznie, to 20 jest już zajęte, a o 40 trzeba się bić każdego nowego dnia.
                Mówię do Pani - dobra, rano zadzwonię i zarezerwuję. I co? Nie ma takiej opcji, trzeba osobiście się zgłosić. No ręce opadają. Tym samym bojkotuję Murowaniec, pach!

                Pancernik, trasy wrzucę podczas weekendu, teraz za dużo rzeczy na głowie, a mapa jest mi konieczna żeby Ci odpisać.
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  Murowaniec już od kilku lat tak ma. Ponoć kierują się przepisami p.pożar. W sumie znając sprawę pobliskiej Betlejemki jestem w stanie uwierzyć, że obawiają się kontroli różnych służb.
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    Bohaterowie są najwyraźniej zmęczeni i się nie chwalą...
                    Gratulacje dla Basika, Piotrego i Slavoya za zapięcie połowy kotliny...
                    Zapewne gratulacje też dla Darka, ale mordoksiążka o tym milczy
                    A dla Jacksona gratulacje za ambicję, ze wskazaniem, że czasem lepiej jest jeść małą łyżką

                    I tak wszyscy jesteście Wielcy - Szacun.

                    P.S. Ja jednak i tak nie rozumiem takich akcji - dla mnie chodzenie po górach ma/miało być przede wszystkim przyjemnością (czasem okraszoną wyrzutem adrenaliny) a nie zawodami, czy jak by to nazwać - challangem - ale co kto lubi - SZCZERE GRATULACJE!!!
                    Last edited by iron; 22-09-2014, 23:10.
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      Darekd też dotarł - cały czas szliśmy we dwóch razem. Udało nam się to zrobić w nieco ponad 20 godzin (Basia z Piotrkiem doszli ok 2 godziny szybciej) . Kryzysy były, ale i tak dużo mniejsze, niż się spodziewałem. Podejście pod Wysoki Kamień, 500m przewyższenia gdy byliśmy już po 13 godzinach marszu, wypruło z nas flaki, ale dłuższa chwila odpoczynku wystarczyła, by rześko iść dalej. Najbardziej dał nam w d... ostatni odcinek za Jakuszycami - najpierw totalne bagno (w dużym deszczu) na Przedziale, gdzie już tylko zwracaliśmy uwagę, by nie wpaść w wodę po pas, bo buty i spodnie zalane już były kompletnie, a następnie dłuugie dość ostre zejście dawnym torem saneczkowym po kamieniach pomiędzy płynącym potokiem.
                      Iron, to była przyjemność! "Czeleńdż" tu był przede wszystkim ze sobą. Sprawdzenie własnych możliwości. Na kończących czekał jedynie uścisk dłoni i symboliczny certyfikat.
                      My, "połówkowcy", i tak mieliśmy miodowo. Ekipa idąca 140 zaliczyła dwie totalne ulewy w Karkonoszach.
                      Atmosfera i organizacja imprezy była świetna. Na każdym punkcie kontrolnym wody i ciastek w opór - połowa batonów i kiełby, które zabrałem, dotarła na metę. W Górzyńcu ognisko, żarcie, kawa, herbata, świetna atmosfera wśród zjebanych, ale uśmiechniętych ludzi - cudo!
                      Nieco ciężko mi się dziś wstaje w krzesła, ale teraz, po przemyśleniu, wiem jedno - w przyszłym roku też zrobię pół, ale to pierwsze, przez Karkonosze i Rudawy Janowickie, a jak kondycja da, to dalej

                      JAckon, szacun za to, że po tej rzeźni w Karkach dotarłeś do Kapelli! Makaron na Różance dobry był?

                      Nasza trasa zarejestrowana przez TrekBuddy w komórce mej:

                      Zliczył za mało. Za to Endomondo zliczyło ponad 80km... I wierz tu elektronice.
                      Strona imprezy:
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                        Bohaterowie są najwyraźniej zmęczeni i się nie chwalą...
                        Gratulacje dla Basika, Piotrego i Slavoya za zapięcie połowy kotliny...
                        Zapewne gratulacje też dla Darka, ale mordoksiążka o tym milczy
                        A dla Jacksona gratulacje za ambicję, ze wskazaniem, że czasem lepiej jest jeść małą łyżką

                        I tak wszyscy jesteście Wielcy - Szacun.

                        P.S. Ja jednak i tak nie rozumiem takich akcji - dla mnie chodzenie po górach ma/miało być przede wszystkim przyjemnością (czasem okraszoną wyrzutem adrenaliny) a nie zawodami, czy jak by to nazwać - challangem - ale co kto lubi - SZCZERE GRATULACJE!!!
                        Nie piszę, bo uzupełniałem recenzje na browar.bizie

                        Dzięki za wycieczkę dla Basika i Piotrego

                        Jacksonowi należą się gratulacje nie tylko za ambicję. Przeszedł cięższą połowę trasy w cięższych warunkach Poza tym cel, który daje 100% pewności że zostanie osiągnięty nie jest specjalnie atrakcyjny.

                        Atmosfera tak jak napisał Slavoy bardzo fajna.

                        Osobiście nie podchodziłem do tego wynikowo-sportowo, jeśli z kimś prowadziłem rywalizację to jedynie i ewentualnie z samym sobą, choć nawet i nie to. Dla mnie był dobry reset od codziennych spraw oraz problemów i udało się; żadne zawody, żadnego planowania i dlatego specjalnie podziękowania dla Slavoya. Bez jego przygotowania logistycznego zgubiłbym się gdzieś w pierwszej mgle, a tak moja rola ograniczała się do robienia zmian od czasu do czasu

                        Nie wiem czy będę za rok, jeśli podejmę decyzję, to pewnie w ostatniej chwili

                        ps. chodzi mi po głowie górski marsz piwny, gdzie oprócz kilometrów liczyłoby się jeszcze zaliczenie piwnych miejsc. Pogranicze polsko-czeskie zdaje się dawać spore możliwości do tego typu eskapad...

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy już zaliczyłeś tą trasę lub podobną?
                          Daj proszę jakąś relację - niech sobie chociaż powspominam twoje trasy...

                          PS Dzisiaj w Tatrach zapowiadano pierwsze wrześniowe opady śniegu.
                          Jakoś mi umknęła relacja z wypraw, nie wiem dlaczego Zatem mówiąc w skrócie było krótko, ale ciekawie...

                          Planowalismy być 6-8 noclegów, skończyło się na pięciu, z czego dwa dni spędziliśmy w Zakopanem - jeden dzień luzu (Gubałówka, Krokiew, aquapark, etc), jeden dzień ze względu na ciągłe opady deszczu.

                          Wszystkie trasy, jakie udało nam się zreazlizować rozpoczynały się w Zakopanem i tam też się skończyły, schroniska odpuściliśmy.

                          dzień 1. Kiry - Ciemniak - Małołączniak - Gronik.

                          Fajna, na prawdę widokowa trasa z ciekawym, aczkolwiek męczącym podejściem pod Ciemniak (prawie 4h pod górę!). Zejście niebieskim, stromym szlakiem do Gronika, przednia zabawa

                          dzień 2. Dolina Jaworzynki - Przełęcz między Kopami - Kasprowy Wierch - Czerwone Wierchy do Kondrackiej Kopy - Giewont - Hala Kondracka - Kuźnice.

                          Jedna z najdłuższych tras, jaką w ogóle przeszedłem w górach, około 10-11h, ale było sporo przerw. Pogoda sprzyjała więc i było na co popatrzeć Same Czerwone Wierchy to bardzo fajna trasa, urozmaicona z kilkoma stromiznami.
                          Wejście na Giewont miało byc pierwszym spotkaniem z łańcuchami, ale te były wcześniej w wersji mini (zejście z Małołączniaka). Mimo to poszło gładko i ekscytująco, a apetyt rośnie w miarę jedzenia...

                          dzień 3. Doliną Roztoki przez Siklawę do Doliny Pięciu Stawów. Stamtąd niebieskim przez Świstówkę do Morskiego Oka. Następnie wejście na Czarny Staw pod Rysami i powrót asfaltem do Palenicy. Właśnie podczas tego powrotu zlało nas doszczętnie, tak że w butach chlupało, a nawet w miejscu gdzie światło nie dochodzi można było czuć, że jest mokro

                          To był dzień ostatni w Tatrach, co prawda zostaliśmy na kolejny, ale buty nie dały za wygraną i schły jeszcze we Wrocławiu. Ogólnie było fajnie, ale krótko. Nie udało nam się zrealizować żadnej trasy ze schroniskiem, no ale mam nadzieję, że one nie uciekną. Za rok chyba wracamy

                          Przy okazji dzięki wszystkim za porady w co się bawić, a czego unikać, na prawdę wzieliśmy to pod uwagę i być może dzięki temu wróciliśmy zadowoleni.

                          Pozdrawiam!!
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Gratulacje i szacunek dla czelendżowców. I spora łyżka zazdrości, że ja już czegoś podobnego nie zrobię

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              Ja pewnie też już nic takiego nie zrobię, szacunek też mam co już napisałem.

                              Slavoy - rozumiem, że to był sprawdzian przed samym sobą - ja też miałem w górach swoje sprawdziany przed samym sobą i nawet nikt mi ręki nie uścisnął i żadnego certyfikatu nie dał Góry każdy odkrywa na swój sposób i nikomu nic do tego, choć każdy może mieć własne zdanie na ten temat.

                              Bo to nie jest ważne - ważna jest satysfakcja i spełnienie - i o to chodzi. wszystkich uczestników tej dla mnie nieco dziwnej, ale budzącej szacunek imprezy.

                              P.S. Byłem dziwnie pewien, że dasz radę - mimo niesprzyjającej aury...
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • slavoy
                                Senior
                                • 10-2001
                                • 5052

                                Krótki reportaż z Przejścia: (od ok. 10 minuty)
                                Regionalny Tygodnik Nowiny Jeleniogórskie w wersji on-line, najnowsze wiadomości z regionu (Jelenia Góra, Bolesławiec, Lwówek Śląski, Lubań, Zgorzelec, Kamienna Góra, Złotoryja)
                                Dick Laurent is dead.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎