Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepis na porterówkę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CIESLE
    Ja osobiście daje 3x0,33 portera ,0,5 spirytu ,0.3 wody w której rozpuszczam cukier + cukier waniliowy 1opakowanie ,Kobita marudzi że za moce ale dla mnie OK
    jakoś osobiście nie było okazji popróbować

    Leave a comment:


  • CIESLE
    replied
    ojoj tomusi być niezły prąd
    Ja osobiście daje 3x0,33 portera ,0,5 spirytu ,0.3 wody w której rozpuszczam cukier + cukier waniliowy 1opakowanie ,Kobita marudzi że za moce ale dla mnie OK

    Leave a comment:


  • jerzy
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chris
    Panie....a czemu sie PAN za Chrisa wypowiada Oczywiście wytrawna smakuje baaardzo zachęcająco dobrze
    Przepraszam - nie wiedziałem, że nie mogę się tu pochwalić Pana pozytywną recenzją ;P

    Leave a comment:


  • pieczarek
    replied
    W ten sposób otrzymujesz porterówkę o napięciu ok.48 Volt. Nie kopie za mocno?

    Leave a comment:


  • rotmistrz
    replied
    Ja preferuje taki skład 0,5 l ciemnego piwa, 0,33 l portera, 2 łyżki cukru i 0,75 l spirytusu. Piwo wymieszać z porterem, cukier rozpuścić w kilku łyżkach gorącej wody, ostudzić i dodać do piwa. Następnie dodać spirytus powoli stale mieszając. Odstawić na 3-4 dni w ciemne pomieszczenie , po tym czasie przefiltrować. Palce lizać!

    Leave a comment:


  • Chris
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szarpik
    1l. spirytusu z .... zaufanego źródła )
    również z podobnych dojść kupuje spiryt...jak na razie bez akcji w stylu "pij szybciej bo się sciemnia"

    Leave a comment:


  • Chris
    replied
    Panie....a czemu sie PAN za Chrisa wypowiada Oczywiście wytrawna smakuje baaardzo zachęcająco dobrze

    Leave a comment:


  • jerzy
    replied
    Ja jesienią zrobiłem porterówkę z drastycznie mniejszą ilością cukru, to znaczy prawie zupełnie bez. Za to z cynamonem i goździkami. Wyszła bardzo wytrawna - mi smakuje, Chris mówi że jemu też.

    Leave a comment:


  • szarpik
    replied
    Zainspirowany waszymi eksperymentami również zabrałem się za porterówkę , jako że nie przepadam za słodkimi alkoholami moje proporcje wyglądały następująco :

    4 x 0,5l Portera z Witnicy
    1l. spirytusu z .... zaufanego źródła )
    200g. cukru
    1 paczka cukru waniliowego


    choć zastanawiam się czy nie przesadziłem z tym "obcięciem" porcji cukru
    stosował ktoś podobne proporcje???

    Leave a comment:


  • gisou
    replied
    Właśnie rozlałem porterówkę do butelek.
    Skład:
    0,5 l Baltika 6
    0,5 l Lwowski Porter
    0,5 l Porter Bretskij
    0,33 l Porter z Ciechanowa
    0,33 l Porter Staropolski
    1 l spirytus
    40 g cukier waniliowy
    0,5 kg miód
    200 ml rum

    Z pierwszych prób to chyba przesadziłem z ilością miodu, ale jak na razie smakuje nieźle. Poczekam trochę niech się przegryzie i wtedy będę degustował
    Last edited by gisou; 04-03-2006, 15:30.

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Po 23 dniach czekania pierwsza odslona:
    pachnie i smakuje jak "kukulki", ale te dobre, sprzed wielu lat, bo te wspolczesne sa niedobre (to takie cukierki dla nie zorientowanych).
    Alkohol jeszcze mocno "trzepie", ale moze dlatego, ze nie jestem przyzwyczajony do mocniejszych trunkow.

    Leave a comment:


  • kiszot
    replied
    Zrobiłem swoją pierwsza porterówke.
    Dwa Portery z Cieszyna
    0.5 litra spirytusu
    200 g cukru
    32 g cukru waniliowego
    No i teraz pozostaje czekac na wyniki

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Dzis na dobry poczatek roku zrobilem sobie porterowke.
    Black Boss Porter z Witnicy - 1 litr
    spirytus Polmos Warszawa - 0,5 litra
    cukier waniliowy "Delecta" - 1 op.
    cukier (jedyny amerykanski skladnik) - 8 lyzek
    Spirytus dodalem dopiero po schlodzeniu.
    Z moich wyliczen wyszlo, ze alkoholu ma okolo 34% vol. Dwie butle po 0,75 l powedrowaly na dno szafy, a ja swoja cierpliwosc "wzmacniam" Porterem Bossa.

    Leave a comment:


  • Rude_Boy
    replied
    Dzisiaj zrobiłem dwie porterówki. Do jednej użyłem portera witnickiego, do drugiej cieszyńskiego. Oto proporcje:
    porter - 830 ml
    spirytus - 250 ml
    cukier - 250 g
    cukier waniliowy - opakowanie
    Pierwsza degustacja na święta.

    Leave a comment:


  • brzeczka
    replied
    Po kolejnym tygodniu porterówka straciła alkoholowy posmak - "kopie", ale już uszy nie czerwienieją, bukiet smakowy się powiększył w temacie "pumpernikla" - rozlałem zapas w 2-setki dla rodziny na nadchodzące święta, ale 0,5 l poszło do piwnicy, bo mając jakotakie doświadczenie w produkcji orzechówki uważam, że najlepszy efekt uzyskamy po conajmniej roku leżakowania.
    Zalecam cierpliwość.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎