Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepis na porterówkę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Latarnik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chris1985 Wyświetlenie odpowiedzi
    A to porter musi być czy ze Stouta też można zrobić ??
    Mysle, ze z Imperialnego powinna sie udac

    Leave a comment:


  • chris1985
    replied
    A to porter musi być czy ze Stouta też można zrobić ??

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Pierwsza degustacja już była. Pije się aksamitnie, nie czuć rumowej perfumy, nie ciągnie się, jak (za przeproszeniem) jajokoniak, ale słodkie to i ciężkie jest. Ot, lufka do deseru i wystarczy.

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Moja porterówka sobie dojrzewa w chłodzie i mroku, ostatnio w Łodzi na Północnej dokupiłem kilka puszek Portera, żeby było na następny rzut.
    Przy okazji kupiłem (z sentymentu) "Tygrysy", i tak się zastanawiam, czy wyszłaby z nich "Tygrysówka"... Może ktoś próbował, albo chociaż próbował próbować...? Nie chciałbym cennych surowców zmarnotrawić .

    Leave a comment:


  • Twilight_Alehouse
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie zgadzam się.
    Właśnie to proporcja 2 portery do 0,5 spirytusu daje moc około 40 %.
    No chyba, że miałeś na myśli portery o pojemności 0,33 l, ale takich w Łodzi nie rozlewają...
    Zgadza się, coś źle policzyłem.
    Dalej będę jednak promował moje proporcje, bo porteróka wychodzi wtedy bardziej piwna, aksamitniejsza, mniej wódczana.

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Oj tam, Święto Flagi było umowną datą, może wykażę hart ducha i twardość, i zdegustuję dopiero na imieniny małżonki...? (29.05). W sumie nie chciałbym, aby porterówka była "zbyt" słaba...

    Leave a comment:


  • Doodeck
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
    Sugeruję raczej proporcje 3 portery na 0,5 l spirytusu, wtedy porterówka ma zgrabne 40% alkoholu.
    Przy Twoich proporcjach w Święto Flagi nie będzie jeszcze zbyt ułożona.
    Nie zgadzam się.
    Właśnie to proporcja 2 portery do 0,5 spirytusu daje moc około 40 %.
    No chyba, że miałeś na myśli portery o pojemności 0,33 l, ale takich w Łodzi nie rozlewają...

    Leave a comment:


  • Twilight_Alehouse
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
    2 puszki Łódzkiego, 0,5 l spirytusu
    Sugeruję raczej proporcje 3 portery na 0,5 l spirytusu, wtedy porterówka ma zgrabne 40% alkoholu.
    Przy Twoich proporcjach w Święto Flagi nie będzie jeszcze zbyt ułożona.

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Wczoraj nastawiłem swoją pierwszą w życiu porterówkę: 2 puszki Łódzkiego, 0,5 l spirytusu z białostockiego Polmosu, zmiażdżone w moździerzu (ale to brzmi! ) pół laski wanilii, 200 g cukru trzcinowego, kieliszek (nieco zbyt przeperfumowanego, moim zdaniem) rumu Havana Club. W domu pachniało pięknie, domownicy patrzyli na mnie, jak na czuba . Planuję próbną degustację około Święta Flagi, może już nie będzie śniegu... .

    Leave a comment:


  • skitof
    replied
    Moja pierwsza porterówka to taka wersja testowa: 0,5l porteru Żywiec, 0,25l spirytusu, 120g cukru, 1 opakowanie cukru waniliowego (Kotanyi). Wrażenia z pierwszej degustacji bardzo dobre, choć następną połówkę zrobię mniej słodką - wolałbym bardziej wytrawną.

    Leave a comment:


  • kunex
    replied
    Ja do porterówki używam żywieckiego , robię ją od jakiś 10lat i zawsze wychodzi pychaa .

    [ciach]
    Last edited by ART; 02-11-2011, 14:16.

    Leave a comment:


  • Doodeck
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pierotez Wyświetlenie odpowiedzi
    Jakiego obecnie portera do porterówki użyć. Mam Ciechana - będzie dobry czy szukać innego?
    Jeżeli to ten czarny "limitowany" (22 Blg) to spokojnie.
    Lepsze porterówki wychodzą z bardziej ekstraktywnych porterów.
    Polecam też Żywiecki (cieszyński), Łódzki i Warmiński.

    Leave a comment:


  • Sokół83
    replied
    Robiłem z różnych i wiem, że efekt końcowy zależy głównie od proporcji innych składników. Większość porterów różni się niewiele od siebie (pomijam skrajne przypadki typu Cornelius czy Staropolski) więc i sama porterówka zależy w niewielkim stopniu od samego piwa.

    Leave a comment:


  • pierotez
    replied
    Jakiego obecnie portera do porterówki użyć. Mam Ciechana - będzie dobry czy szukać innego?

    Leave a comment:


  • Doodeck
    replied
    Do swojej wczorajszej porterówki dodałem jakieś 100 ml Amaretto. Warto było.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎