Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowe domowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • mark33
    replied
    Przy butelkowaniu miałem nadzieję, że piana szybko opadnie bo młoda.

    Tym czasem piwo okazało się być ciekawe świata i zaczęło zaglądać z butelek
    Attached Files

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Przelałem dziś część 17 warki do butelek BLG wyniosło 4 czyli zgodnie z założeniami zacierania. 15 litrów siedzi w petach kolejne 20 jeszcze w balonie.

    Piwo wyszło mocno nagazowane co sprawiło nieco kłopotów przy butelkowaniu (foto), nalałem więc mniej niż zwykle (nie pod korek) i sprawa załatwiona. Smak zaskakująco dojrzały wręcz nadające się do ( warzone 4.02.07) zaczynam lubić lagery S-23
    Attached Files

    Leave a comment:


  • mwa
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
    Jak jest pokryte pianą jest względnie zabezpieczone, jak by im kwachy zaczęły wychodzić zaraz zamknęli by zwiedzanie.
    Oczywiście, że piana musi być

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa
    W paru browarach tez się fermentuje w otwartych beczkach. Dum Piva w Pradze też ma otwarte i na dodatek ludzie tam zwiedzają grupami.
    Jak jest pokryte pianą jest względnie zabezpieczone, jak by im kwachy zaczęły wychodzić zaraz zamknęli by zwiedzanie.

    Leave a comment:


  • mwa
    replied
    W paru browarach tez się fermentuje w otwartych beczkach. Dum Piva w Pradze też ma otwarte i na dodatek ludzie tam zwiedzają grupami.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    A to ci pianka
    Attached Files

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arsen99
    Czemu mówisz że idealnie było by w gołe nie przykrywać? Czy chodzi o dostęp powietrza dla drożdży? Ja robie w balonie, zamkniętym korkiem, powietrze dostępu nie ma, a drożdże jednak schodzą do odpowiednich wartości blg.
    Patrząc tak na te zdjęcia, można jednak pomyśleć że nie tak łatwo jest zarazić piwo, ktoś mógłby pomyśleć że na tym kocyku jest dużo kurzu, a co za tym idzie zarazków, które jednak nie szkodzą piwku.
    pozdrawiam

    Kocyk a raczej cienka szmatka jest czysta nie ma żadnego kurzu, jak na razie piwku nie zaszkodziło. Przy fermentacji cichej normalnie deklem przykrywam ( bez rurki )

    Leave a comment:


  • arsen99
    replied
    Czemu mówisz że idealnie było by w gołe nie przykrywać? Czy chodzi o dostęp powietrza dla drożdży? Ja robie w balonie, zamkniętym korkiem, powietrze dostępu nie ma, a drożdże jednak schodzą do odpowiednich wartości blg.
    Patrząc tak na te zdjęcia, można jednak pomyśleć że nie tak łatwo jest zarazić piwo, ktoś mógłby pomyśleć że na tym kocyku jest dużo kurzu, a co za tym idzie zarazków, które jednak nie szkodzą piwku.
    pozdrawiam

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fellix-f1
    No, też sobie taki kocyk sprawię, jeżeli piwko wychodzi smaczniejsze.

    Idealnie byłoby wcale nie przykrywać ale boję się, że mi pająki piwko wychlają i jaszcze się przy tym potopią .

    Leave a comment:


  • fellix-f1
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
    Flanela (kocyk a raczej szmatka) robi zamieszanie, że hej
    No, też sobie taki kocyk sprawię, jeżeli piwko wychodzi smaczniejsze.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
    Nie hehe mi chodziło o to miejsce w którym kocyk przykrywa fermentator. Wczoraj mialem wrazenie, ze jest w tym miejscu wylamany (a to tylko kocyk).

    Tam gdzie trzeba wyłamałem
    Flanela (kocyk a raczej szmatka) robi zamieszanie, że hej

    Leave a comment:


  • DanielJakubowski
    replied
    Nie hehe mi chodziło o to miejsce w którym kocyk przykrywa fermentator. Wczoraj mialem wrazenie, ze jest w tym miejscu wylamany (a to tylko kocyk).

    Tam gdzie trzeba wyłamałem

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    No i koledzy odpowiedzieli, wyłom celowy nacięty przez producenta - też masz taki w fermentorze z BA tylko nie wyłamałeś nacięcia.

    Leave a comment:


  • mwa
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
    Kocyk przykrywa
    Ten brak to specjalne miejsce na otwieranie wieka (inaczej nie masz możliwośći otwarcia wciśniętej pokrywy). A koc też robi swoje.

    Leave a comment:


  • Maidenowiec
    replied
    Kocyk przykrywa

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎